Emel Sayın Biyografisi

'Resimli Konular' forumunda Blue tarafından 14 Eylül 2009 tarihinde açılan konu


 1. Emel Sayın 20 kasım 1945 yılında Sivas’ın Şarkışla ilçesinde dünyaya geldi.

  Suat ve Ahmet Sayın’ın 4 kız çocuklarından biridir.Ahmet Sayın eşi Suat Hanımla Toprak Mahsulleri Ofisinde çalışırken tayin edildiği Sivas/Koyulhisar da tanışmıştı.

  Tekel başmemuru olarak Koyulhisar’a tayin edildiklerinde evlenen Suat Hanımla Ahmet Sayın’ın en büyükleri Emel olmak üzere Şenel, Fatoş ve Hülya adında kızları olmuştu. Şenel, Necdet Mizanoğlu ile, Fatoş ,Ömer Tektaş ile ve Hülya, Ali Gücüyener ile evlenmişti.

  Ahmet Sayın, Niğde Höyük nahiyesinde iken okul bulunmadığı için kızı Emel’i anneannesinin yanına, Kayseri’ye göndermiş, o da burada Cumhuriyet İlkokuluna başlamıştı.

  Küçükken ud dersi alan Suat Hanımın evdeki şarkı söylemeleri kadar Emel’e ikinci desteği ilkokuldaki hocası vermiştir. Zira okulun ilk gününde, öğretmeni, sınıfta şarkı bilen var mı? diye sormuş, o kırılgan, içine kapanık çocuk, şarkı söylemek olunca kabuğunu birdenbire yırtarcasına, seksen kişilik sınıfta, parmak kaldıran tek kişi olmuş ve şarkı söylemeye başlamıştı: Bir ağıt söyledim. Sessizce dinlediler. Bitince başımı kaldırdım, öğretmen ağlıyor. Ondan etkilenen çocuklar da ağlamaya başlamış.

  Ünü okul içinde yayılan Emel, artık bütün müzik derslerinde, hocalarından izinli bir şekilde diğer sınıflarda da aranan öğrenci olmuştur.

  Emel Sayın Resimleri

  Emel Sayın 1. Emel Sayın 2. Emel Sayın 3. Emel Sayın 4. Emel Sayın 5. Emel Sayın 6. Emel Sayın 7.
    2. Cevap: Emel Sayın Resimleri

  Son resimdeki Emel Sayınmıııı
    3. Cevap: Emel Sayın Resimleri

  ewet son resım genclık anında cekılmıs cok guzel bı kadın
   


Similar Threads: Emel Sayın
Forum Başlık Tarih
Resimli Konular Umutsuz Ev Kadınları Emel Resimleri 2 Ekim 2011
Resimli Konular Emel Acar Biyografi 5 Ocak 2009
Resimli Konular Öyle Bir Geçer Zamanki Güneş Sayın 23 Ocak 2012
Resimli Konular Güneş Sayın resimleri 8 Ocak 2012