Emel Müftüoğlu Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 20 Nis 2012 tarihinde açılan konu

 1. Emel Müftüoğlu Kimdir  Emel Müftüoğlu Fotoğrafları

  Emel Müftüoğlu 1961 yılında İzmirde doğdu, babasının asker olması nedeniyle ilk ve orta öğrenimini farklı şehirlerde tamamladı. İstanbul Devlet Konservatuarı Şan Bölümünü bitirdi. Profesyonel müzik hayatına 1985 yılında Güneş Gazetesinin açtığı müzik yarışmasında birincilik alarak başladı.Emel Müftüoğlu Aynı yarışmada ikincilik alan Erdal Çelikle bir ikili oluşturma kararı aldı. Emel- Erdal ikilisi, Atilla Özdemiroğlunun kurduğu ARTden Sevmek Öyle Bir Şey ve Alaturka Benim Canım isimli iki albüm çıkardı.

  Emelin Erdal ile müzikal ortaklığına son vererek solo kariyerine geçiş yapması 1989 yılında gerçekleşti. Şahin Özer Plakla anlaştı ve 1990 yılında bu müzuk yapım firmasından yayınlanan Karlar Düşer isimli albümü ile iyi bir satış rakamını yakalaeı.

  1992 yılında çıkan ikinci albümü Faka Bastını iki yıl sonra Emelce isimli çalışması izledi. Üçüncü albümü “Ruhun Duymazda Sezen Aksunun on şarkısı yer aldı. Daha sonra yaptığı Bana Özel. albümü 1998de yayınlandı.

  Emel Müftüoğlunun son albümü Mucize 2000 yılında Şahin Özer Palktan çıktı. Mucize'nin farklı yanlarından biri, Türkiyede internet erişimi yüklenerek promosyonu yapılan ilk CD olması. Ayrıca, 2000 yılında Emel, sadece yorumcu kimliği ile değil, Şahin Özer Plakın pop müzik sanatçılarının art direktörü olarak da çalışmalarına devam ediyor.

  Emel Müftüoğlu Resimleri


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]