Elma Sirkesi Ateşi Düşürür Mü

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Wish tarafından 12 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. Elma Sirkesi Ateşi Nasıl Düşürür
  Elma Sirkesi Ateş Düşürme
  Ateş Düşürmek İçin Elma Sirkesi


  Özellikle çocuklarda sıkça karşılaşılan ve anne-babaları çok tedirgin eden yüksek ateş, kimi zaman havale gibi ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Bu yüzden anne-babalar çocuklarını ateşi yükseldiğinde hemen düşürmeye çalışıyorlar. Ateş düşürme konusunda en sık tercih edilen yöntem elma sirkesi

  Peki elma sirkesi ateş düşürür mü? Uzmanlara göre evet Elma sirkesi ateş düşürme özelliğine sahip. Üst solunum yolu enfeksiyonu, alt solunum yolu enfeksiyonu ve soğuk algınlığı başta olmak üzere pek çok nedenle ateşi yükselen çocuğun alnına, dizlerinin arkasına ve koltuk altlarına elma sirkesi ile ıslatılmış bezler ya da pamuk koyarsanız, bir süre sonra ateşinin düştüğünü göreceksiniz. Bezi batıracağınız elma sirkesini suyla hazırlamanız gerekiyor.

  Elma sirkesini 3 katı soğuk su ile karıştırıp, bezi buna bandırın ve sıkın. Bezleri veya pamukları baldırlara da sarabilirsiniz. 30 dakikada bir bezi ıslatıp yeniden koyun. Bu işlemi bez yerine yün çorapla da yapabilirsiniz. Yün çorapları sirkeli suya batırın ve ateşli kişiye giydirin. Elma sirkesi ile ateş düşürme konusunda bir başka yöntem ise bir bardak suyun içine bir tatlı kaşığı elma sirkesi karıştırıp, bunu ateşli çocuğa içirmektir. Bu sayede ateş içeriden düşecektir. İnatçı bir ateş ile karşı karşıya iseniz sirkeli su işe yaramaz. En doğrusu en yakın hastaneye başvurmaktır.