Elene Gedevanişvili Kimdir, Hayatı

'Biyografi' forumunda YAREN tarafından 16 May 2011 tarihinde açılan konu

 1. Elene Gedevanişvili Biyografi,
  Elene Gedevanişvili Kimdir,
  Elene Gedevanişvili Hakkında Bilgi


  Elene Gedevanişvili, Elene Gedevanishvili, d. 7 Ocak 1990, Tiflis, Gürcü buz patenci. 2010 Avrupa üçüncüsüdür. 2010 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonasında aldığı madalya Gürcistan'ın bir ISU şampiyonasında kazandığı ilk madalyadır.

  Kariyeri

  Gedevanişvili Moskova'da Elena Buianova ve Tatiana Tarasova ile birlikte çalışmaktaydı. Elene bir Junior Grand Prix yarışmasında madalya kazanan ilk Gürcü patencidir.

  Büyüklerde ilk yarışması olan 2006 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası'nda beşinci olmuştur. 2006 Kış Olimpiyatları'na katılma hakkını elde eden Gedevanişvili ikinci büyükler yarışmasında kısa programı altıncı geçmiştir. 2006 Kış Olimpiyatları'nı toplamda 10. olarak bitirmiştir.

  [​IMG]

  Kasım 2006'da Gedevanişvili Moskova'dan annesinin vize problemleri sebebiyle ayrılmıştır. Galina Zmievskaya, ile birlikte çalışmak için Wayne, New Jersey'e gitmiş ancak Nisan 2007'de buradan ayrılmış ve Roman Serov ve Viktor Kudriavtsev ile çalışmak üzere Hackensack, New Jersey'e gitmiştir. 2009 Avrupa Şampiyonası sonrasında yeniden koç değişikliğine gitmiş ve bu sefer Robin Wagner ile çalışmaya başlamıştır.