El Yapımı Hediye Kutuları

'Kadınca' forumunda Habibe tarafından 18 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  Özel günlerde sevdiklerinize güzel bir sürpriz yapmak için aldığınız hediyelere ellerinizle hediye kutuları yapmaya ne dersiniz?

  Hediye kutularında hayal gücünüz ile yarışabilirsiniz. Farklı materyaller ile farklı hediye kutuları yapmanız da mümkün. Bunun için biraz zaman, biraz hayal gücü, biraz da el becerisi gerekiyor. Bütün bu saydığımız meziyetlere sahipseniz birbirinden güzel hediye kutuları yapabilirsiniz.

  Renkli kağıtları kesip katlayarak çok şık kutular yapmanız mümkün. Özellikle sevgililer günü öncesinde sevdiğinize güzel bir sürpriz olacaktır. Tabi bu kutuların içini en az kutular kadar güzel ve değerli bir hediye ile doldurmanız şart. [​IMG]

  [​IMG]

  Renkli el işi kağıtları, makas ve yapıştırıcı size aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi değişik bir hediye kutusu yapma imkanı verecek. Üzerini ise renkli kalemlerle süsleyebilir ya da sevdiğinize sevginizi anlatacak bir kaç cümle yazabilirsiniz.

  [​IMG]

  Üçüncü hediye paketimiz oldukça ilginç tuvalet kağıdı bittikten sonra atmak yerine sakladığınız bu ruloları biraz renkli kağıt ve kurdele ile bambaşka bir havaya sokabilirsiniz. Kimse onun bir zamanlar tuvalet kağıdı rulosu olduğunu anlamayacaktır.

  [​IMG]

  Son olarak yine çok şık bir hediye kutusu örneği gösterelim. Bu hediye kutusu içinde yine kağıt, yapıştırıcı, makas ve isterseniz küçük bir kurdeleye ihtiyacınız olacak. Şekilde gördüğünüz gibi kesip katladığınız kağıtları renkli el işi kağıtları ile hazırlayabilirsiniz ancak benim tavsiyem fon kartonları. Hem istediğiniz renklerde bulma imkanınız var hemde daha güzel bir görüntü elde edersiniz.

  [​IMG]