El Emin Hazreti Muhammed (s.a.v)

'Dini Bilgiler' forumunda Dark tarafından 6 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. El Emin Hazreti Muhammed (s.a.v) 8 mart pazar 2009


  Mevlid Kandili gecesi olan 12 Rebiülevvel 1430 / 8 Mart 2009 Pazar günü, kutlu doğum etkinlikleri kapsamında yılın ilk programı, Başakşehir İnsan ve Çevre Derneği (BİNDER) tarafından 5 bin kişi kapasiteli İstanbul Gösteri Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.
  Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in El-Emin vasfını insanlığa yeniden hatırlatmak amacıyla Hicri 1430–Miladi 2009’u “El-Emin Yılı” ilan eden BİNDER, kutlu doğum kapsamında yıl boyu sürecek etkinliklerin ilki olan programa “El-Emin (s.a.v)” ismini verdi.

  BİNDER’den yapılan açıklamada, peygamberliğinden önceki hayatında kavminde El-Emin vasfıyla tanınan ve “en doğru”/“en güvenilir” insan olarak bilinen Hazreti Muhammed (s.a.v)’in günümüzde en çok ihtiyaç duyulan bu vasfının yeniden insanlığa kazandırılmasının amaçlandığı belirtildi.
  Cemalettin Tül’ün sunacağı El-Emin programı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayacak.
  Seyfullah Kartal’ın naat-ı şerifleri seslendireceği gecede “El Emin” adlı film gösterilecek.
  Bosna-Hersek’ten geceye katılan Reyyan Grubu’nun ilahileriyle devam edecek olan programda “El-Emin” konulu tiyatral anlatılar da yer alıyor.
  Feyzü’l Furkan Kur’an’ı Kerim ve Açıklamalı Meali’ni hazırlayan Hasan Tahsin Feyizli’nin Kur’an’ı Kerim tilavetinin ardından Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ramazan Altıntaş, “Bir Belirsizlik Çağında Eminlik Vasfının Yeniden İhyası” konusunda misafirlere seslenecek.
  Gecenin sonunda Mehmet Kemiksiz Musiki Topluluğu tasavvuf musikinin seçkin eserlerinden oluşan bir konser verecek.
  Gecede ayrıca Mehmed Zahid Kotku (Rh.A.) Hocaefendi’nin “sesli”, Mahmud Esad Coşan (Rh.A.) Hocaefendi’nin ise “görüntülü” sohbetleri ekrana yansıtılacak.

  Yer : İstanbul Gösteri Merkezi / Yeşilköy (Eski Mydonose Showland)
  Tarih : 12 Rebiülevvel 1430 / 8 Mart 2009 Pazar
  Saat : 20.00
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 29 Temmuz 2014