Ekrem Kerem Oktay Kimdir, Hayatı

'Biyografi' forumunda Ezlem tarafından 29 Nis 2011 tarihinde açılan konu

 1. Ekrem Kerem Oktay biyoğrafisi
  Ekrem Kerem Oktay hakkında bilgi
  Ekrem Kerem Oktay resimleri

  Ekrem Kerem Oktay, 1982 yılında Ankarada doğdu. 2000 yılında Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde okumaya hak kazanan Oktay, 2003 yılında gerçekleştirilen öğrenci konseyi seçimlerinde 10 yıldır öğrenci konseyini elinde bulunduran gruba karşı Başkanlık seçimlerini kazandı. Bu başarının ardından 2004 yılında Pragda düzenlenen Genç Liderler Zirvesine davet edilerek Türkiye temsilcisi sıfatıyla zirvede yer aldı.

  Lisans eğitiminin ardından kazandığı Jean Monnet bursuyla Leiden Üniversitesinde Avrupa Hukuku alanında yüksek lisans derecesi aldı.

  Yüksek lisans eğitimin ardından Türkiyeye dönen Oktay, merkezi Ankarada bulunan bir düşünce kuruluşu olan Türkiye Ekonomi Politika Araştırmaları Vakfı (TEPAV) bünyesinde Analist olarak göreve başladı. Oktay bu kurumdaki görevinde makro ekonomi politikalar ve bu politikaların sürdürülebilirliliği üzerine çalışmalar yürüttü.

  Yoğun iş ve eğitim hayatı sırasında öncelik addettiği şekilde partide aktif görevler üstlendi. 2007 yılında Çankaya İlçe Delegesi, Ankara İl Delegesi, ve Kurultay Delegesi olarak seçildi. 2010 yılında Çankaya İlçe, Ankara İl ve Kurultay Delegeliğine yeniden seçildi. 33.Olağan ve 18. Olağanüstü Kurultaylar da Parti Meclisi Üyeliğine seçildi.

  Oktay, halen Türkiye Ekonomi Politika Araştırmaları Vakfı (TEPAV) bünyesinde Analist olarak çalışmakta ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde Doktora Eğitimini sürdürmektedir.

  Ekrem Kerem Oktayın uzmanlık alanları; AB Hukuku, Makro Ekonomi Politikalarının Sosyal ve Anadolu Şehirlerinin Ekonomik Kalkınma Süreçleridir.
  [​IMG]

   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Oca 2012