Egzamaya karşı beyaz dut kurusu kürü

'Sağlık Rehberi' forumunda Eylem tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  Egzamaya karşı beyaz dut kurusu kürü

  [​IMG]
  Egzama rahatsız edici, bazen kötü görünüşlü bir deri hastalığıdır. Erken çaresine bakılmaz ise ilerleyen ve daha çok acı veren bir hastalıktır. Özellikle hassas ciltli kimselerde görünen bu egzamalar genellikle ellerde görülür ve alerjik reaksiyonlar gösterebilir.

  Genellikle alerjik olarak ortaya çıkan egzamalar bazen de psikolojik nedenlerle görülebilmektedir. Her hangi bir sebeple egzama problemi yaşadıysanız beyaz dut kurusu kürünü bir kenarlara not almanızda fayda var. Çünkü bu yöntemle egzamalardan kurtulmanız mümkün.

  Beyaz Dut Kurusu Kürü için gerekli Malzemeler

  • 1/2 lt su
  • 1 avuç beyaz dut kurusu
  Kaynamakta olan suyun içerisine beyaz dut kurusunu atın ve 5-6 dakika kaynatın. Sürenin sonunda karışımı ocaktan indirin ve el yakmayacak dereceye gelene kadar soğumasını bekleyin.

  Ilık karışımın içinde ellerinizi yaklaşık 10 dakika bekletin. Daha sonrasında ellerinizi bir saat boyunca yıkamadan bekleyin. Haftada 3 kez bu uygulamayı yapın. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta suyun dayanabileceğiniz sıcaklıkta olması. Soğumamasına özen gösterin.

  Egzama ellerinizde değil ise egzamalı bölgeye kaşık yada kepçe yardımı ile karışımı on dakika boyunca dökün. Eğer kürünüzün soğuduğunu farkederseniz tekrar ısıtıp uygulamaya devam edebilirsiniz.

  Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. Şeker hastalarının bu kürü uygulaması sakıncalı olabilmektedir. Çünkü şeker hastalarının kan şekerini yükseltebilir.