Egreat Full HD 1080P Network Media Player!

'Teknoloji Haberleri' forumunda Pardus tarafından 22 Şubat 2010 tarihinde açılan konu


 1. DVD Player tarih olurken...


  Egreat media player'lar DataStar ile Türkiye'de
  Seri indirenler, torrent ve YouTube sevenler; tanışın: Egreat Full HD 1080P Network Media Player!
  DataStar, Egreat'ın Türkiye distribütörü oldu. Egreat'in full HD 1080P network media player'larının satışına başlayan şirket, ilk aşamada Full HD 1080P dahili ve harici sabit diskli üç yeni modeli tüketicilerin beğenisine sunuyor.

  Gelişen teknolojiyle birlikte klasik DVD oynatıcıların yerini Media Player'ların almaya başladığını belirten DataStar Ürün Müdürü Ali Dinçer, "Media Player'lar, ufak bir yatırımla evi bir medya merkezi, televizyonu da eğlence dünyası haline getirebiliyor" diyor. DataStar'ın media player ürünlerinde Egreat markasını tercih etmesinde ürünlerin optimum fiyat/kalite oranının yanı sıra sınırsız yazılım ve donanım desteği, zengin bağlantı seçenekleri, dahili ve harici sabit disk bağlanabilmesi gibi teknik özelliklerinin rol oynadığını vurgulayan Dinçer, "Tüketiciler bilgisayar, USB bellek, harici disk, sabit disk gibi farklı ortamları rahatlıkla media player'a bağlayıp, media dosyalarını görebilirler, internete bağlanıp bittorrent ile program yükleyebilirler, Youtube gibi paylaşım sitelerine bağlanıp video izleyebilirler" diyor. Kablolu ve kablosuz olarak (opsiyonel) ağ ortamına bağlanabilen cihaz, network ortamında paylaştırılmış olan dosyaları televizyonda izlemeye de olanak veriyor.

  Özellikleri ve fiyatı

  DataStar'ın pazara sunduğu üç model Egreat media player, full HD özelliklerinin yanı sıra çift USB girişi, SATA ve ESATA disk desteği (iki modelin içinde sabit disk yuvası bulunuyor), kablolu ve kablosuz olarak ağa bağlanma olanağı (ağ üzerinden video oynatma), mkv ve H264 dahil neredeyse tüm video formatlarını çalabilme, 40 tuşlu uzaktan kumanda gibi gelişmiş olanaklar sunuyor.

  DataStar'ın şu anda satışa sunduğu Egreat full HD media player modelleri olan EG-R1 (harici SATA disk desteği), EG-R1B (dahili 2.5 inç disk desteği) ve EG-R2A'nın (dahili 3.5 inç disk desteği) ortak bazı teknik özellikleri ise şöyle:

  - HDMI 1.3
  - DTS 2.0 Downmix ve Passtru
  - Digital optik ve digital koaksiyal ve stereo ses çıkışı,
  - HDMI1.3, Y/Pb/Pr ve kompozit video çıkışları
  - USB, SATA, ESATA disk desteği,
  - Ağ üzerinden video oynatma,
  - Bittorent dosya indirme,
  - Youtube desteği,
  - uPNP desteği,
  - Hemen hemen tüm video formatlarını destekliyor,
  - Harici DVD ROM bağlayabilme olanağı,
  - Kompakt boyutlarda,
  - Fiyat: 140 USD+KDV'den başlayan fiyatlarla.