Ege Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 19 Nisan 2012 tarihinde açılan konu


 1. Ege Biyografisi  Ege Kimdir, Fotoğrafları

  Ege 1969 yılında İzmirde doğdu. Müziğe klavyeli sazlar eğitimi alarak başladı. Egenin müzik yaşamının kilometre taşı Maria Rita Epiktir. Hayranı olduğu ünlü sanatçı ile tanıştıktan sonra hayatı değişti.

  Ege Aldığı klavye ve gitar derslerinden sonra besteler yapmaya başladı. Yine en büyük desteği Maria Rita Epikten gördü. Birbiri ardına yaptığı besteler, önce arkadaş çevresinde, daha sonra da yerel radyolar ve barlarda ilgi görmeye basladı.

  1994te Yaz Aşkım adlı şarkısının demosunu yerel radyolara göndermesinin ardından adım adım şöhrete koştu. Parçanın çok beğenilmesi ve sürekli istek alması hem radyoları hem de Egeyi mutlu etti. Hukuk Fakültesinde okumak için İstanbula geldi ve müzik çalışmalarını burada devam ettirdi.

  Ege 1995te ilk albümü Senden Uza'ı çıkarttı. Bu albümle birlikte müzik dünyası Egeyi iyice tanıdı. Ege sadece yorumcu değil aynı zamanda müzik ve söz yazarlığında da başarılı olacağını bu albümle gösterdi.

  Albümde yeralan 9 şarkının sadece yorumunde değil söz ve müziğinde de Egenin imzası vardı. Senden Uzak, Delice Sevda, Yaz Aşkım, Aşktan Söz Et yılın yaz şarkıları olarak beğeni topladı.

  Ege 1997de Sevildiğini Bil Yeter ile çıktı hayranlarının karşısına. Albümdeki 12 şarkıdan 11inde yine sanatçının imzası vardı. Ege bu kez birbirinden ünlü sanatçılarla sahne almıştı.

  Ozan Doğulu, İskender Paydaş, Özkan Turgay, Sarp Özdemiroğlu gibi isimler parçaların düzenlenmesinde yeralırken Deniz Seki ve Aylin vokalleriyle albüme katkı sağladılar.

  Ege Resimleri


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]