edisonun fiziksel özellikleri nedir

'Sorun Cevaplayalım' forumunda bella thorne tarafından 21 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. bella thorne

  bella thorne Site Yetkilisi

  Edisonun fiziksel özellikeri

  Thomas Alva Edison, Milan, Ohio´da doğdu. Yedi kardeşin 7. olmaktadır. Babası Samuel “The Iron Shovel Edison, Jr.(1804-1896)(Kanada), anneside Nancy Matthews Elliott (1810-1871)dur. Kendisinin Hollandalı olduğu düşünülmektedir. Yedi yaşındayken ailesiyle birlikte Michigan´daki Port Huron´a yerleşti ve ilköğrenimine burada başladı.

  Fakat başladıktan yaklaşık 4 ay sonra algılamasının yavaşlığı nedeniyle okuldan uzaklaştırıldı. Bu arada evlerinin kilerinde bir kimya laboratuvarı kurdu. Özellikle kimya deneylerine ve Volta kaplarından elektrik akımı elde etmeye yönelik araştırmalara ilgi duydu bir süre sonra kendi başına bir telgraf aleti yaptı ve Mors alfabesini öğrendi.

  O günlerde geçirdiği ağır bir hastalık sonucu kulakları ağır işitmeye başladı. 12 yaşındayken bir trende dergi ve meyve satıyor, bir yandan da trenin yük vagonunu yerleştirdiği küçük bir baskı makinesi ile haftalık bir gazete basıyordu. Ama bir gün içinde kimyasal madde bulunan şeylerden biri kırılıp vagonda yangın çıkınca Edison hem trendeki işinden oldu hem de ömür boyu ağır işitmesine yol açacak biçimde yaralandı.

  Daha sonra telgrafçılık öğrenmeye karar veren Edison 1863-1868 arasında ABD ve Kanada da birkaç telgrafhanede çalıştı. 1868 de bir atölye kurdu ama yaptığı elektrikli kayıt aygıtının patentini satamayınca bir yıl sonra parasız ve borçlu olarak Boston dan New York ´a gitti.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 4 Ara 2013
 2. bilmem fiziksel özelliği soruluyor sac rengi goz rengi
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 29 May 2016