Ebu Affan Osman El-Yemeni Kimdir Kısaca

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 11 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu


 1. Ebû Affan Osman El-Yemeni Kimdir


  Ebû Affan Osman El-Yemeni Hakkında Bilgi

  Ebû Affan Osman hazretleri, on dördüncü asırda yaşayan fıkıh alimi ve evliyanın büyüklerindendir. Ebû Affan Osman El-Yemeni 1374 (H.776) senesinde vefat etti. Ebû Affan Osman El-Yemeni Zamanının alimlerinden aklî ve naklî ilimleri tahsîl eden Ebû Affân Osman el-Yemenî, fıkıh ilminde yüksek alim oldu...
  Bu mübarek zat, sohbetlerinde daima fıkıh bilgisi üzerinde dururdu.Ebû Affan Osman El-Yemeni Vefatından kısa bir zaman önce de şöyle anlatmıştı:

  Namazda Ansklopedi linki huşû ve Ansklopedi linki hudû, bütün âzâların hareketsiz kalıp Ansklopedi linki tevazu hâlinde bulunması ve kalbin de Allahü teâlâdan korku üzere olması demektir. Hadis-i şerîfte (Kalbin hazır olmadığı namaza Allahü teala bakmaz) buyruluyor. Ansklopedi linki Hazret-i Ali Ansklopedi linki namaz için kalktığı zaman, vücudunu bir titreme alır, yüzünün rengi değişirdi ve Yedi kat göklere ve yere arz edilen ve onların taşıyamadıkları emânetin zamânı geldi derdi.

  Çok Dikkat Etmelidir Bir gün Peygamberimiz sallallahü aleyhi ve sellem birini namaz kılarken, rükudan kalkınca dikilip durmadığını ve iki secde arasında oturmadığını görüp (Eğer namazlarını böyle kılarak ölürsen, kıyâmet günü sana, benim ümmetimden demezler) buyurdu. Bir kere de (Altmış sene, bütün namazlarını kılıp da, hiçbir namazı kabûl olmayan kimse, Ansklopedi linki rükû ve secdelerini tamam yapmayan kimsedir) buyurdu.
  Bunun için namazda tumânînete ve tâdil-i erkâna dikkat etmelidir.