Ebru Şallı Hamile Platesi

'Kişisel Bakım' forumunda HazaN tarafından 26 Eki 2010 tarihinde açılan konu

 1. Hamile platesi nasıl yapılır, Ebru Şallı'dan hamile platesi tarifi

  [​IMG]

  1- Nefes
  Fotoğraftaki gibi oturun. Bu pozisyondayken sırtınız dümdüz olmalı. Nefesi burnunuzdan alıp, ağzınızdan verin. Nefes alarak harekete başlayın. Nefes verirken, omuzlarınızı yavaş yavaş dizlerinize doğru yaklaştırın. Dizinize yakınken, pozisyonda sabit kalın. 4-5 kez nefes alıp verin. Daha sonra omurlarınızı tek tek yukarıya kaldırarak başlangıç noktasına geri dönün.


  [​IMG]
  2- Bacaklar Bu hareketi bacaklardaki kan dolaşımını hızlandırmak için yapmalısınız. Matın üzerine yan yatın. Bacağınızı açabildiğiniz pozisyona kadar yukarıya kaldırın ve gergin olmasına özen gösterin. Önden arkaya doğru daireler çizin. Ayağınız tur bitimlerinde yere değmemeli. Hem sağ hem sol bacakla hareketi 12 kez tekrarlayın.

  [​IMG]
  3- Kalça Başlangıç için ellerinizin üzerinde kedi pozisyonu alın. Sağa sola savrulmadan, kontrollü şekilde nefes alın. Parmak uçlarınızın gergin olması gerekiyor. Sağ bacağınızı, nefes verirken, kırık pozisyonda yukarıya doğru kaldırın. Kalçayı fazla dışarıya çıkarmamaya çalışın. Yüzünüz her zaman karşıya bakmalı. Hareketi her iki bacakla 12 defa tekrarlayın.

  [​IMG]
  4- Kedi strechi Harekete yine kedi pozisyonu alarak başlayın. Nefes alırken kalçayı içeriye doğru çekin. Nefes verirken omurları yukarıya doğru kaldırın. Tek tek açıldıklarını hissedin. Boyun ve baş, omurgayı takip etmeli. Bu egzersiz, omurganın esnekliğini sağlıyor.

  [​IMG]
  5- Deniz kabuğu strechi Dizlerinizin üzerine oturun. Sırtınız düz olmalı. Ellerinizi ileriye doğru uzatarak, mata mümkün olduğu kadar yaklaşın. Nefes alın ve nefes verirken çok yavaş hareket ederek başlangıç noktanıza geri dönün.