E-pazarlama nedir

'Sosyal Konular' forumunda Sitem tarafından 30 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


 1. E-pazarlama hakkında bilgi
  İnternet ile pazarlama
  E-pazarlama nedir

  E-pazarlama

  Web pazarlama, online pazarlama, e-pazarlama veya internet marketing ürün veya servislerin internet üzerinden pazarlanmasıdır.

  İnternet ile pazarlama birçok farklı açılım kazandı, bunlardan en önemlisi de internetin en ucuz şekilde en büyük kitlelere ulaşabilecek bir ortam sağlaması pazarlama stratejilerini baştan aşağıya değiştirdi. internet aracılığı ile firmalar anlık olarak müşterilerine cevap verebiliyor ve müşteriler de aynı şekilde seri geri bildirimlerde bulunabiliyor. Tabi diğer tarafta online marketing gelen birçok verinin kontrolu ve onlara uygun davranış gerektiyor (online müşteri ilişkileri yönetimi).

  Online pazarlama birçok dallara ayrılır ve ne bir site yapıp onun reklamını yapmak ne de bir siteye banner yerleştirip görüntülenmesini sağlamaktır. Verimli bir online marketing kampanyası birçok değişken yaklaşımın ortaklaşa şirket stratejisi ile entegre yürütülmesi ile sağlanır. Bu yüzden online pazarlama sitenin arama motorlarına göre optimizasyonunu (SEO) buna ek olarak arama motorları reklamlarının yönetimini(SEM), diğer sitelerdeki banner kampanyalarının hazırlanması ve yönetimi, eldeki veriler ile e-mail marketing ve Web 2.0 stratejilerinden oluşur.
   


Similar Threads: E-pazarlama nedir
Forum Başlık Tarih
Sosyal Konular Uçan balonların havada durmasını sağlayan etki nedir? 3 Eylül 2016
Sosyal Konular Maden Kömürü Nedir? 15 Nisan 2015
Sosyal Konular Haksız Rekabet Nedir? Haksız rekabetin tanımı 11 Ağustos 2014
Sosyal Konular Türk Medeni kanunu nedir ve ne zaman kabul edildi kısaca 28 Mayıs 2014
Sosyal Konular Sakal çıkma yaşı nedir? 5 Mart 2014