E-nabız uygulaması nasıl şifre alınır

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Eylem tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  E-nabız uygulaması nasıl şifre alınır

  [​IMG]


  Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen E Nabız sistemi ile her türlü sağlık kaydınıza ulaşabileceksiniz. Bu yazımızda sizlere E Nabız nedir, E Nabız ne işe yarar ve E Nabız uygulaması için nasıl şifre alınır bunları açıklamaya çalışacağız.

  İlk Olarak E-Nabız Nedir? sorusunun cevabını verelim. E Nabız şahsınıza ait tüm sağlık bilgilerinizi yönetebileceğiniz, tıbbi geçmişinize kolayca ulaşabileceğiniz bir sistem bütünüdür. E Nabız sayesinde belli bir tarihten sonra gittiğiniz hastaneleri, aldığınız randevuları, reçetelerinizi, tahlil sonuçlarınızı, radyoloji görüntülerini ve raporlarınızı görüntüleyebileceksiniz.

  E Nabız sisteminin ne işe yaradığını yukarıda açıklamış olduk. Şimdi E Nabız uygulaması için nasıl şifre alacaksınız bu konuya değinelim.

  E-nabız uygulaması nasıl şifre alınır
  E nabız sistemine girebilmenin iki farklı yolu var. Birincisi e-devlet şifresi ile ikincisi ise mobil imza ile e nabız sistemine giriş yapabilirsiniz. Eğer henüz e-devlet şifreniz yoksa o zaman aile hekiminden alacağınız geçici şifre ile e-nabız sistemini kullanabilirsiniz. https://enabiz.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra TC numaranız ve e-Nabız şifreniz ile direk sisteme giriş yapabilirsiniz. Ya da aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi e-devlet ile giriş ya da aile hekimi girişini kullanabilirsiniz.

  [​IMG]

  E-nabız uygulaması
  Eğer e-devlet resmi internet sitesi üzerinden e-nabız sistemine giriş yapmak istiyorsanız o zaman BURAYA tıklayın. Açılan sayfaya TC kimlik no ve e-devlet şifresi ile giriş yapın. Arama kısmına Sağlık Bakanlığı yazarak Sağlık Bakanlığı bölümüne geçiş yapın. Açılan sayfada e-Nabız Kişisel Sağlık Sistemini seçin. Burada size e-Nabız Uygulama şifresi verilecektir. Size verilen bu şifreyi kaydedin çünkü hem bilgisayarınızdan hem de mobil cihazınıza indirdiğiniz uygulamada artık size verilen bu şifre ile e-Nabız kişisel Sağlık Sistemini kullanacaksınız.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]