E Devlet Araç Plaka Sorgulama

'Teknik Yardım' forumunda ZORBEY tarafından 1 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu


 1. plakadan araç sorgulama  e devlet uygulaması ile internet üzerinden araca ait eski ve yeni araç vergilerini öğrenebilir, varsa borcunuz bunları internet üzerinden kredi kartı ile online ödeyebilirsiniz. Yine plakasını bildiğiniz araca ait ruhsat bilgilerini sorgulayabilirsiniz. Bunların dışında araca ait eski trafik kaza kayıtlarını sorgulayabilir ve sigorta bilgilerine ulaşabilirsiniz

  Araç Sahibinin Ruhsat Bilgilerini Sorgulama

  1- Araç plakası ile ruhsat sahibin adını soyadını, ikametgah adresini vb kişisel özel bilgileri internet ortamında sorgulayamazsınız. Ancak araç rengi, modeli ,trafiğe çıkış tarihi, motor özellikleri gibi ruhsatta yer alan bilgileri öğrenebilirsiniz.

  2- Bunun için PTT şubelerinden 1 TL karşılığında vatandaşlık şifrenizi edinebilirsiniz. Eğer kaybettiyseniz tekrar şifre talebinde buluanabilirsinz ancak ücret oldukça zamlı (100 TL civarı) olacaktır. Dolayısıyla bu şifrenizi kaybetmemeli ve kimseyle paylaşmamalısınız.

  3- Türkiye.gov.tr adresini ziyaret edip , şifre ve tc kimlik bilgilerinizle siteye giriş yapabilirsiniz. Daha sonra araç işlemleri kısmında sorgulama yapabilirsiniz.

  E Devlet Araç Plaka Sorgulama İçin Tıklayınız
   


Yükleniyor...