E Beyanname Yeni

'Teknoloji' forumunda Wish tarafından 25 Şub 2010 tarihinde açılan konu

 1. E Beyanname
  E Beyanname Nedir?
  E Beyanname Nasıl Verilir?
  Yeni e beyanname


  e-Beyanname sistemi, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından, Beyannamelerin İnternet üzerinden verilmesini sağlayan elektronik hizmettir.

  e-Beyanname hizmeti ile vergi dairelerindeki banka işlemlerinin iş yükü hafifletilmekte ve hem mükellef ve çalışan açısından önemli oranda iş gücü tasarrufu sağlanmaktadır.

  e-Beyanname ile kağıt ortamında alınan beyannamenin 5 yıl boyunca saklanması için gereken alanların satın alınması veya kiralanmasının önüne geçilmekte ve tasarruf sağlanmaktadır.

  Düzenlediğiniz beyannamelerinizi gönderebilmek için öncelikle paketlemeniz gerekmektedir. Beyannamelerinizi paketledikten sonra internet üzerinden https://ebeyanname.gib.gov.tr/index.html sitesinden (sağda üstte giriş yazılı butondan) kullanıcı kodu ve şifrenizle giriş yapıp sitenin Paket Gönderme menüsünü seçmelisiniz. Seçiniz (Browse) butonuna tıklayarak göndereceğiniz paketi seçip gönder butonuna bastığınızda paketiniz gönderilmiş olacaktır. İnternet Vergi Dairesi'ne kullanıcı kodu ve şifreniz veya Mobil İmza'nız ile giriş yaptıktan sonra E-Beyanname ve BTRANS uygulamalarını kullanmak için yetkiniz varsa bu uygulamalara yeniden kullanıcı kodu ve şifre girmeden kolaylıkla giriş yapabilirsiniz.