Düşük Sonrası Hemen Hamile Kalmak Mümkünmü?

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 5 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. Düşükten sonra hamile kalma
  Düşükten sonra ne zaman hamile kalınır
  Düşükten hemen sonra hamile kalınırmı

  Bir düşük sonrası başka bir gebeliği denemeden önce çiftlerin ne kadar beklemesi gerektiği konusu bugüne kadar her zaman tartışma konusu olmuştur.
  Bazı uzmanlar, bir sonraki hamileliği bir süre için ertelemeyi uygun bulurlar. Gebelikler arası sürenin uzamasının, perinatal dönemdeki sonuçlara olumlu yansıdığını düşünürler.

  Dünya Sağlık Örgütünün bazı uzmanları kadınların yeni gebelik için bir dahaki denemeden önce en az 6 ay beklemelerini tavsiye etmekte.

  Bazıları da 18 aya kadar varan ertelemeler önermekte

  Düşük yaptıktan sonra ne kadar sürede hamile kalınır ? Düşükten kaç ay sonra hamile kalınır ?

  Hamile kalıp düşük yapan meleklerimiz bu konuyu sizlere bilgi amaçlı açmaya karar verdim. Baya araştırdım gerek forumlarda gerekse diğer sitelerde doktorların dediklerini toparladım. Yararlı bir bilgi olduğunu düşünüyorum. Öncelikle düşükten hemen sonrası bebek yapmaya karar verdiniz diyelim. Çok fazla aceleci davranmamakta yarar var. Zira, bu kaybın yarattığı psikolojik travmayı atlatmanız gerekiyor meleklerim. Biraz sabırlı olmanızda emin olun fayda var. Yeniden denemeye karar vermenin süresini sizler belirleyeceksiniz.


  Düşükten Sonra hamileliği gebeliği kolaylaştıracak şansı arttıracak birşeyler var mı ?

  Uzmaların Cevabı Hem evet hemde hayır. Hayır, çünkü düşüklerin önemli bir kısmında ne yazık ki yapabilecek hiç bir şey yoktur. Evet, çünkü alacağınız basit önlem ve genel sağlığınıza göstereceğiniz özen, başarlı bir gebeliğin en önemli anahtarıdır diyorlar.

  Uzmanlar Düşük sonrasındaki ilk 6 ayda hamile kalan kadınlar, bu hamileliklerinde en iyi üreme fonksiyonu sonuçlarına ve en düşük komplikasyon oranlarına
  Sahip oldukları sonucuna vardılar.

  Üzüntülü ve psikolojik olarak yıkıma neden oluyor düşükler. Lütfen kendinizi kötü hissetmeyin arkadaşlarım. Zaman içerisinde yenden hamiş kalacaksınız buna konsantre olun lütfen.
   
  Son düzenleme: 6 Ara 2011