Düşler ve Umutlar Dizisi Konusu

'Medya Bölümü' forumunda Yasemin tarafından 6 Şub 2014 tarihinde açılan konu

  1. Düşer ve Umutlar isimli yeni bir dizi daha ekranlarda olmaya hazırlanıyor.Dizi Fox tv ekranlarında izleyicisiyle çok yakında buluşacak.İsmi ile büyük ilgi toplayan dizinin konusuda merak ediliyor.

    düslerve-umutlar-.

    Düşler ve Umutlar Dizisi Konusu

    Oliver Twist, düşkünler evinde dünyaya gelmiş ve yetim kalmış bir çocuktur. Daha fazla yemek isteme cesaretini gösterdiği için düşkünler evinden kovulur ve bir cenaze levazımatçısının yanına girer. Orada da kötü muamele görünce kaçar, ama bu kez de yankesici Fagin ve çetesinin eline düşer.

    Yeraltı dünyasının acımasız ortamında korkunç Fagin’in pençesinden kurtulmak için akıl almaz serüvenlere atılan Oliver’ı hiç ummadığı bir gelecek beklemektedir… 19. yüzyıl İngiliz edebiyatının en büyük romancısı olarak kabul edilen Charles Dickens, ilk yapıtı Bay Pickwick’in Serüvenleri’nin ardından yayınladığı Oliver Twist’te, dönemin Londra yaşamından yola çıkarak keskin bir toplumsal eleştiriye yönelir.Zenginlerin ikiyüzlülüğünü ve yoksulluğun insan ruhunda açtığı derin yaraları son derece etkileyici bir üslupla betimleyen Oliver Twist, hem bu dünyanın horlananlarının güçlü bir savunucusu hem de sürükleyiciliğini başından sonuna kadar yitirmeyen bir serüven romanıdır.