Dünyanın İlk Günü Kitabı

'Etüt Merkezi' forumunda YAREN tarafından 12 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu


 1. Dünyanın İlk Günü,
  Beyazıt Akman Dünyanın İlk Günü kitabı,
  Dünyanın İlk Günü Kitap Özeti

  [​IMG]

  Beyazıt Akman'ın Dünyanın İlk Günü adlı kitabına tavsiye üzeri yeni başladım.Akıcı bir dille yazılmış sürükleyici ve heyecan verici.Kitabın konusu hoşuma gitti ve eminim ki bitirdiğimde unutulmazlarım arasına girecektir.
  İmparatorluk, Dünyanın İlk Günü'yle başlıyor.

  Dünyanın İlk Günü Kitabı hakkında..

  Beyazıt Akmandan Osmanoğullarının öyküsü

  On beşinci yüzyılda, 19 yaşındaki genç sultan, bütün dünyanın kaderini değiştirmek üzereydi..

  Amerikada yaşayan genç akademisyen yazar, üniversite kütüphanelerindeki kaynaklarla birlikte yerli ve yabancı yüzü aşkın eseri inceleyerek beş yılı aşkın bir araştırmanın ardından yazdığı İmparatorlukla Epsilon yayınevi tarafından yayınlanıyor.

  Manisadan başlayıp İtalyaya kadar uzanan Gütenbergden Belliniye değin pek çok tarihi simayı bir araya getiren roman Hristiyan Müslüman ilişkilerine ve Doğu-Batı ikilemine dair pek çok şeyi yerinden sarsacak. Şövalyelerle yeniçeriler arasındaki çarpışmalar, nakkaşlarla Venedikli ressamlar arasındaki diyaloglar ve kültürlerle yürekler arasındaki gelgitlerle bezeli bu uzun soluklu aşk ve savaş romanı; çok uzun zamandır eksikliği hissedilen renkli ve görkemli bir imparatorluk panoraması sunuyor. Alexanderın aşkını Albertininin hüznünü ve Mehmetin azmini film izlercesine, bir solukta okuyacak, bir daha unutamayacaksınız.