Dünyanın en zehirli yılanı

'Eğitim Merkezi' forumunda YAREN tarafından 18 Eylül 2009 tarihinde açılan konu


 1. Kara mamba dünyanın en zehirli yılanı
  Siyah Mamba Resimleri, Siyah Mamba Fotoğrafları, Kara Mamba Resimleri, Kara Mamba Fotoğrafı, Mamaba Resimleri, Yılan Resimleri

  Siyah Mamba


  [​IMG]

  Kara mamba dünyada bulunan 2. en büyük zehirli yılan türü.Boyu 4-5 m kadar olabilir. Isırığının ve dolayısıyla zehrinin bir damara denk gelmesi halinde 30 dakika içinde sinir sistemini felç ederek öldürebilir. Saatte 24 km olan hızıyla en hızlı yılan türüdür. Koşan bir insanın saatteki hızı da azami 24 km civarındadır. Yumurtadan yeni çıkmış taze yavrularında bile bir insanı öldürebilecek kadar güçlü bir zehiri bulunur. Ayrıca vücudunda toplamda bulunan zehir, 10 insanı öldürebilecek miktardadır. Ağızlarının içi siyah olduğundan onlara kara mamba denilmektedir.

  Ayrıca kara mambanın bir özelliğide kafası tabut şeklindedir yakın ülkelerde bu yılan türü "tabu" olarak da adlandırılmaktadır. Bir siyah kobradan daha fazla zehir taşıdığı söylenen tabu dünyanın en zehirli yılanıdır. diğer yılanlardan farklı olarak saldırgan ve asabi bir yanı vardır karşılaşıldığında dikkat edilmeli ve onunla uğraşılmamalıdır.

  Zehiriyle yetişkin bir bufaloyu 30 dk içinde devirebilen mamba genellikte karanlıkta avlanmayı sever. Bu hayvanın gözleri görmez ve dilindeki ısı vericileriyle avını sezer. Genelde fare kertenkele gibi sürüngenleri avlar.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   


 2. rwA

  rwA


  Cevap: Dünyanın en zehirli yılanı

  ilginç bi hayvan ve soguk:S
    3. Cevap: Dünyanın en zehirli yılanı

  bu bolgelerde yoqtur heralde :f30: coq tırstım
    4. Cevap: Dünyanın en zehirli yılanı

  Görüntüsü her yılan gibi soğuk.İlginç bilgiler öğrendik sayende teşekkürler Yaren Ablacım:f40:
    5. Cevap: Dünyanın en zehirli yılanı

  dünyanın enzehirli yılanı taıpan dır. karamamba değil