Dünyanın En Uzun Kadını

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Violet tarafından 7 Nis 2011 tarihinde açılan konu

 1. Dünyanın En Uzun Kadını,


  [​IMG]

  Dünyanın en uzun kadını kabul edilen 2 metre 32 santimetre boyundaki Sandy Allen öldü.

  Arkadaşı Rita Rose, 53 yaşındaki Sandy Allen’in doğum yeri olan Shelbyville kasabasındaki huzurevinde öldüğünü söyledi. Rita Rose, şeker hastalığıyla beraber sürekli kanla ilgili sorunu olan, nefes almada güçlük çeken ve böbrek rahatsızlığı olan arkadaşının birkaç ay önce hastaneye kaldırıldığını belirtti. Guinness Rekorlar Kitabı yetkilisi Damian Field, kendi kayıtlarına göre Sandy Allen’in dünyanın en uzun kadını olduğunu söyledi. Bazı internet siteleri ise dünyanın en uzun kadını olarak Çin’den 36 yaşındaki Yao Defen adlı, 2 metre 36 santimetre boyunda olduğu bildirilen kadını gösteriyor.

  BÜYÜMESİ 1977 YILINDA DURDURULDU

  53 yaşında ölen Sandy Allen Guinness rekorlar kitabına dünyanın en yaşlı insanı olarak geçen Edna Parker ile aynı bakım evinde yaşıyordu.

  Vücudundaki tümör nedeniyle hızla gelişmeye devam eden Allen, 1977 yılında geçirdiği bir operasyon ile büyümesini durdurmuştu.

  TV şovlarına ve çeşitli seminerlere katılan Sandy Allen yaşamı boyunca gençlere farklı olmak üzerine mesajlar verdi.

  Guinness rekorlar kitabına girdikten ve dünyanın en uzun kadını olarak tescillendikten sonra Casanova filminde rol alan Allen 1981 yılında farklı olmakla ilgili bir belgeselde yer aldı.

  Son yıllarda hareket etmede güçlük çeken Allen, tekerlekli sandalye kullanıyordu.