Dünyanın en tehlikeli şehirleri

'Haberler' forumunda ZeuS tarafından 23 Mart 2010 tarihinde açılan konu


 1. Dünyanın en tehlikeli şehri
  Dünyanın en tehlikeli şehirleri
  Dünyanın en tehlikeli şehirleri araştırmasında, Venezüella`nın başkenti Caracas ilk sırada yer aldı.

  Meksikanın ABD sınırındaki Ciudad Juarez kentinin dünyanın en tehlikeli kenti olduğu bildirildi.

  Kamu Güvenliği Yurttaşlık Konseyi adlı Meksikalı bir sivil toplum kuruluşunun raporunda, 1,4 milyon nüfusa sahip olan kentte, geçen yıl 100 bin kişi başına 130 cinayet işlendiği, bu oranın Caracasta 96, New Orleansta ise 95 kişi olduğu belirtildi.

  Raporda, Meksikanın ABD sınırındaki bir başka kenti Tijuananın 100 binde 73 cinayetle 4. sırada yer aldığı, Irakın başkanti Bağdatın da 100 binde 40 cinayetle 10. sırada bulunduğu kaydedildi.

  Kuruluşun raporunda, Güney Afrikanın Cape Town kentinde bu oranın 100 binde 62, Salvadorun başkenti San Salvadorda 49, Kolombiyanın Medellin kentinde 45 olduğu belirtildi.

  Ciudad Juarez kentinde bu yıl başından bu yana meydana gelen şiddet olaylarının aynı hızda seyretmesi durumunda, kentte yıl sonuna kadar işlenecek cinayet sayısının 2 bin 293 olacağı öngörülüyor.

  ABDnin Texas eyaletiyle komşu olan kentte, kaçakçılık yolunun kontrolü için rakip uyuşturucu çeteleri arasında adeta bir savaş sürüyor.

  Kuruluş, araştırmasını, Ciudad Juarez, Caracas ve Tijuana kentlerine ilişkin basında yayımlanan rakamlar ile Amerikan Federal Soruşturma Bürosunun (FBI) New Orleansla ilgili bilgilerine dayandırdığını belirtti. Gidilmemesinde fayda var.
  Kaynak:Dünya Bülteni