Dünyanın En Pahalı Evi

'Bunları biliyormusunuz' forumunda ZeuS tarafından 14 Haziran 2011 tarihinde açılan konu


 1. Dünyanın En Pahalı Ev,
  Dünyanın En Pahalı Evi kimin,
  dünyanın en pahalı evi kaç tl,
  [​IMG]
  dünyanın en pahalı evi hindistan

  Dünyadaki En Pahalı Ev; Hindistan’ın en zengini, 27 milyar dolarlık servetiyle dünyanın dördüncü zengin işadamı Mukesh Ambani, Mumbai’de, değeri 1 milyar dolar olduğu belirtilen dünyanın en pahalı yeni evine taşınmasını önceki akşam verdiği bir davetle kutladı.

  Hindistan’ın en zengini, dünyanın dördüncü zengini Mukesh Ambani, dünyanın en pahalı evini yaptırdı. Evin değerinin 630 milyon sterlin yani 1 milyar dolar olduğu belirtiliyor.

  [​IMG]
  Reliance Industries’in Başkanı Ambani, 27 katlı gökdelen şeklindeki evi ”Antila”ya taşındı.

  Ambani’nin evini, ABD’li mimarlık şirketi Perkins Will and Hirsch Bedner Associates tasarladı
  Hintli zenginin ailesiyle yaşamak için, Mumbai’de inşa ettirdiği 3500 metre karelik devasa yapıda dokuz asansör, sağlık kulübü, jimnastik salonu, dans stüdyosu, balo salonu, konuk odaları, çok sayıda dinlenme odası, 50 kişilik sinema salonu, katlarda bahçeler, 3 adet helikopter pisti ve 160 araçlık kapalı otopark bulunuyor.

  Antilia adını taşıyan binanın balo salonunun tavanı neredeyse tamamen kristal avizelerle kaplı.

  Mutfağı ise yüzlerce misafire servis yapabilecek kapasitede.

  53 yaşındaki Ambani, bu evde eşi ve 3 çocuğu ile oturacak. Aile Umman denizi manzarasının keyfini çıkarabileceği en üst katlarda yaşayacak.

  Forbes’in dünyanın en zenginleri listesinde, dördüncü sırada yer alan 52 yaşındaki Ambani’nin 29 milyar dolar serveti bulunuyor.

  Ambani’nin sahibi olduğu şirketler petrokimya, petrol ve doğalgaz sektörlerinde yer alıyor. Başkanlığını da üstlendiği Reliance Industries, Hindistan’ın en değerli şirketi konumunda bulunuyor.

  Ambani adını efsanevi bir adadan alan ve dünyanın en pahalı evi olan Antilia’yı yaptırana kadar gösterişten uzak bir zengin olarak tanınıyordu.
  alıntı