Dünyanın En Faydalı Bitkileri

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 23 Ekim 2013 tarihinde açılan konu 1. Dünyanın en faydalı bitkileir arasınd ayer alan aşağıdaki bitkileri hepimiz tanıyoruz.Dileidğimiz zaman elimizin altında olan bu bitkiler insan vücudu için çok faydalı ve çok yararlı.Doğal tedavilerde en başında kullanılan bu bitkiler aşağıdaki bitkilerdir.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/dunyanin-en-faydali-bitkileri-42540.jpg]dunyanin-en-faydali-bitkileri-42540[/IMGALT]

  Aloe Vera:Toplum arasında en çok bilinen ve kullanımına en çok rastlanılan bitki olan aloe vera, güneş veya kazalar sonucu oluşan yanıkların tedavisinde tercih ediliyor. Keten Tohumu:Susam tanelerinden biraz daha büyük olan keten tohumu, Omega–9 ve Omega–3 asitleri, lif, protein, manganez, magnezyum, çinko ve diğer bir dizi mineral açısından oldukça zengin bir bitkidir.

  Hayıt Ağacı:Hayıt ağacı menstural dönemi düzenler ve kadınlarda progesteron hormonunun salgılanmasını sağlar. Hayıt ağacı meyveleri yavaş etki eden ve ancak uzun süreli kullanımda etkilerini gösteren bir bitkidir.Kahve:İçerdiği kafein nedeniyle çoğu beslenme önerisinde yer almayan kahve, bazı durumlarda olumlu etkilere de sahiptir.

  Sarımsak pek beğenilmeyen bir kokuya sahip olmasına rağmen sağlık açısından oldukça yararlı bir bitkidir. Mikroplara ve virüslere karşı vücuda direnç kazandırdığını biliyoruz.Kızılcık suyunun en çok bilinen yararı boşaltım sistemi sorunlarını çözmekteki etkisi. Bakteriyel enfeksiyonu tedavi ederek sorunların çözülmesini sağlamaktadır.

  Ekinezya:Ekinezya Amerikan yerlilerinin yaraları iyileştirmekte kullandıkları ve bilinen hiçbir yan etkisi olan bir bitkidir. Siyah Yılan Kökü:Siyah yılan kökü, menopoz için önerilen ve bu yönüyle bilinen bir bitkidir. Siyah yılan kökü sinirlerin gevşemesine ve dolayısıyla menopoz döneminin kolay atlatılmasına yardımcı olur.

  Günlük:Anadolu Sığla ağacı olarak da bilinen günlük ağacının gövdesinden elde edilen sakız, özellikle eklem iltihabı ve bursitin tedavisinde kullanılır.Papatya:Genellikle çayı yapılarak içilen papatya, bağırsaklarda oluşan sorunları rahatlatmasıyla bilinir. Ayrıca mide bulantısı ve gastroentirit tedavisinde de kullanılır.
   


Similar Threads: Dünyanın Faydalı
Forum Başlık Tarih
Sağlıklı Yaşam Dünyanın en sağlıklı yiyecekleri 14 Nisan 2010
Sağlıklı Yaşam Dünyanın en sağlıklı 12 yiyeceği 21 Temmuz 2009
Sağlıklı Yaşam Dünyanın En Popüler 8 Diyeti 11 Haziran 2009
Sağlıklı Yaşam Hazımsızlık için faydalı öneriler 25 Mart 2014
Sağlıklı Yaşam En faydalı baharatlar nelerdir? 1 Ocak 2014