Dünyanın en büyük güneş tarlası inşa ediliyor

'Teknoloji Haberleri' forumunda chemist tarafından 18 Ocak 2009 tarihinde açılan konu


 1. Dünyanın en büyük güneş tarlası inşa ediliyor

  Çinli Qinghai New Energy Group, Çin’in kuzeybatısına inşa etmeyi planladığı yeni güneş enerjisi tarlasıyla dünyanın en büyük güneş enerjisi projesini başlatmaya hazırlanıyor.


  Çin’in en büyük enerji sağlayıcılarından biri olan Qinghai New Energy Group’a bağlı China Technology Development Group tarafından geliştirilen proje, 30 megawatt gücünde elektrik enerjisi üretebilen güneş panelleriyle yaratılmış bir güç istasyonunu kurmayı hedefliyor.

  150 milyon dolar bütçe ayırılan projenin duyurulmasının ardından, Nasdaq’da işlem gören hisse senetleri %29’luk artışla 2.61 dolara yükselen firma, yeni enerji istasyonunu Çin’in Qaidam Basin bölgesinde kurmayı hedefliyor.


  Proje, ince film ve geleneksel slikon bazlı teknolojilerle üretilmiş paneller kullanılarak tamamlanacak. Firmanın hedefi toplamda 1 gigawatt enerji üretmek. Halihazırda aktif olan en büyük güneş paneli tarlasının ürettiği toplam güç 550 megawatt ile OptiSolar ve PG&E firmalarının ortak girişimiyle kurulmuş California’daki güneş paneli tarlası.
    2. Güneş enerjisi ,rüzgar enerjisi dünyayı kirletmeden yapılabilecek çok şey var.Ama tüetim arttıkça bunlarda yetmeyecek gibi...Eline sağlık chemist...
    3. artık dünyayı kirletmeden enerji üretme yollarına gitmeliyiz buda güzel bir örnek:p