Dünyanın dönerken çıkardığı ses

'Haberler' forumunda Dark tarafından 12 Şub 2009 tarihinde açılan konu

 1. Hiç Dünya kendi etrafında dönerken nasıl bir ses çıkarıyor merak ettiniz mi? İşte yanıtı...
  Hiç Dünya kendi etrafında dönerken nasıl bir ses çıkarıyor merak ettiniz mi? Merak etmeseniz bile farklı amaçlarla evrenin gizemlerini çözmek için uzaya gönderilen uzay gemilerinin kaydettiği sesleri duyduğunuzda çok şaşıracaksınız!
  [​IMG]
  Geceleri ağzımızdaki küçük bakterilerin dişlerimizde meydana getirdiği etkiyi, yani o sesi duymamız nasıl imkansızsa, dünyanın kendi etrafında dönerken çıkardığı sesi de duymamız bir o kadar olanaksız. Yoksa uyuyamazdık.

  Bilim işte bu noktada boş durmayıp keşfediyor. Linkte bulunan sayfada dünyanın dönerken çıkardığın sesi dinleyeceksiniz. Linkte ayrıca NASA'nın uzaya fırlattığı Gemini, Mercury ve Apollo gibi araçları uzayda kaydettiği seslere de şahit olacaksınız.

  Tıklayın
  Buradan
   
  Son düzenleme: 12 Şub 2009
 2. Cevap: Dünyanın dönerken çıkardığı ses

  Teşekkürler Dark ne kadar da hızlı dönüyor sesi tam duyamasamda
   
 3. Cevap: Dünyanın dönerken çıkardığı ses

  Dinleyemedim dark tekrar gelir dinlerim
   
 4. Cevap: Dünyanın dönerken çıkardığı ses

  Çok ilginç gerçekten.. Yanlız şunu ifade etmek gerekirki bu sesler normalde insan kulağının duyamayacağı yüksek frekanslı sesler. Bu sesler kaydedilirken özel bilgisayar programları ile frekanslararası bir çevirme yapılarak duyabileceğimiz hale getirilmiştir.
   
 5. Cevap: Dünyanın dönerken çıkardığı ses

  ilginç gerçekten ama güzelll
   
 6. Cevap: Dünyanın dönerken çıkardığı ses

  Mozillada dinlemeyi denemeyin arkadaşlar duyulmuyor ben explorerdan dinledim ama bu sesi hala duyamayanlar için bir ipucu vereyim bir sinemadasınız ve bir korku filmi izliyorsunuz... Tehlike yaklaşıyorrr, yaklaşıyorrrrrrr ve sanki bir düğmeye dokunuldu ve duvardan gizli bir kapı yavaşça açılmaya başladı bildiniz mi o sesi işte tamam dünyanın dönerken çıkardığı ses o sesin aynısı :f30: :f30:
   
 7. Cevap: Dünyanın dönerken çıkardığı ses

  Dinledim biraz ürkütücü geldi bana :(
   
 8. Cevap: Dünyanın dönerken çıkardığı ses

  Lİnk bozuk :(