dünya güneş ve mevsim kelimelerinin içinde geçtiği gazete haberi kısa

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Aysell tarafından 24 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. Dünya güneş ve mevsim ile ilgili gazete haberi,

  dünya güneş ve mevsim kelimelerinin içinde geçtiği haber yazısı

  Dünyamız Yok Oluyor; Gidebileceğimiz Başka Bir Dünya Yok!

  Bildiğiniz gibi dünya da küresel ısınma uzun zamandır hakimiyetini devam ettiriyor. Bu konuda en büyük görev ise biz insanlara düşüyor. Peki biz üzerimize düşen görevi ne kadar yapıyoruz?

  Ozon tabakası her gün biraz daha deliniyor, her gün biraz daha küreselısınma artıyor ve insanlar da parfüm vb gibi zararlı gazları hala atmosfere salıyorlar. Ozon tabakası daha da deliniyor küresel ısınma artıyor ve mevsimler bile sırasını şaşırmaya başladı. Güneş ışınları artık insanlara zarar vermeye başlıyor.

  Bu konuda hassasiyetli davranalım. Çünkü gidebileceğimiz başka bir dünya yok, dünyamıza sahip çıkalım!  Dünyamız günden güne kirleniyor

  Sera gazlarının sebep olduğu ozon tabakasında yer alan deliğin büyümesiyle birlikte dünyamız ciddi bir tehditle karşı karşıya kaldı, artık önlem almak şart oldu. Biz insanlar tarafından kullanılan zararlı olan gazlar, ozon tabakasını olumsuz etkilemekte ve bu duruma bağlı olarak zararlı ışınlar dünyamıza daha rahat ulaşabilmektedir.

  Gökyüzünü saran Atmosfer, dünya için koruyucu bir hava perdesi gibi etkili rol oynuyor, atmosferin aldığı bu zarara bağlı olarak, küresel ısınma tehlikesi ortaya çıkıyor ve dünyanın her yerinde anormal mevsimsel değerler gözüküyor. Önceleri sahip olduğu yağmur ormanlarına rağmen günümüzde kuraklık çeken topraklar buna örnek gösterilebilir.

  Bu durum tarımsal faaliyetlerin bitmesine, canlı türlerinin yok olmasına neden olmaktadır. Son dönemde aşırı yağışlar ve bazı yerlerde ki aşırı kuraklık küresel ısınmanın en önemli ispatıdır.

  Dünyamızı kurtarmak için hala geç değil, yeter ki devletler ve insanlar bir araya gelip doğru adımları bir an önce atsınlar. Dünyamıza yaşamak için ihtiyacımız var.