Dumlupınar Üniversitesi

'Etüt Merkezi' forumunda DiScOvErEr tarafından 20 Kas 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dumlupınar Üniversitesi:
  Adres Merkez Kampüs Rektörlük binası Tavşanlı Yolu 10.km KÜTAHYA


  Üniversite Türü Devlet
  Kuruluş Tarihi 03.07.1992
  Rektör Prof. Dr. Güner Önce
  Telefon +90 274 265 20 31(20 hat)
  Faks +90 274 265 20 14
  Internet http://www.dumlupinar.edu.tr
  Adres Merkez Kampüs Rektörlük binası Tavşanlı Yolu 10.km KÜTAHYA
  Öğrenim Dili Türkçe
  Birimlerin Dağılımı 7 Fakülte, 2 Yüksekokulu, 14 Meslek Yüksekokulu ve 2 Enstitü
  Öğrenci Sayısı 21179
  Akademik Personel 705


  Barınma

  Üniversiteye ait yurt bulunmamakla birlikte Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun 2 bin 360 kişi kapasiteli yurdu var.

  Burs

  Burs verilmemektedir.

  Rektörün Adaylara Mesajı

  "Üniversitemiz yakın bir geçmişte kurulmasına rağmen, hızlı bir gelişim göstermiştir ve imkanları oranında en üst düzeyde eğitim ve öğretim vermektedir. Üniversitemizin temel hedefi; araştıran, düşünen ve yalnız bir alanda yoğunlaşmamış, çok yönlü bir eğitimle hızla değişen dünyada kendini yenileyebilen meslek sahibi bireyler yetiştirmektir. Siz sevgili öğrencilerimize eğitim ve öğretimin yanı sıra üniversiteli olma duygusunu da yaşatacak imkanlar sunmaktayız. Bu amaçla sanatsal, kültürel ve sportif etkinlikler ve bu etkinlikleri düzenleyecek öğrenci kulüpleri katılımınıza açık olacaktır. Bu etkinlikler ve kulüpler sizlere ders dışındaki zamanınızı değerlendirme, arkadaş edinme, takım çalışması yapma ve ilgi duyduğunuz alanlarda kendinizi geliştirme fırsatları sağlayacaktır."

  Genel Bilgi

  Dumlupınar Üniversitesi, adını Dumlupınar Meydan Muharebesi'nin yapıldığı yer olan Kütahya'nın Dumlupınar ilçesinden aldı. Dumlupınar Üniversitesi Merkez Kampüsü , Kütahya-Tavşanlı karayolunun 10. km'sinde 7502 dönümlük bir arazi üzerinde kurulu. Merkez Kampüsü , Osmanlı-Selçuklu ve Uzakdoğu mimarilerinden esintiler taşıyan görünüme sahip. Rektörlük Binası, Fen-Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Eğitim Fakültesi ve Sağlık Yüksek Okulu ile kütüphane bu kampüste yer alıyor. Merkez Kampüsünde , öğrencilerin ve çalışanların her türlü ihtiyacını karşılayabilecek tesisler mevcut. Çeşitli spor tesisleri, bankamatik, posta ve telefon hizmetlerinin yanı sıra beş bin kişinin aynı anda yararlanabileceği Bedesten (Merkez Kafeterya) de burada hizmet vermekte. Germiyan Kampüsü , Kütahya-Afyon karayolu üzerinde bulunuyor.

  Bu kampüste , Kütahya Meslek Yüksek Okulu ve Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu ile çeşitli açık ve kapalı spor tesisleri var.
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Dumlupınar Üniversitesi
 1. Wish
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  13,825
 2. zamaneanne
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,995
 3. Sitem
  Yanıt:
  1
  Gösterim:
  10,426
 4. Sitem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  2,924
 5. HazaN
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  4,287