Dumansız Hava Sahası..

'Sağlık Rehberi' forumunda Mirayy tarafından 19 Tem 2009 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  Sigara yasağının kapsamını genişleten düzenlemenin bugünden itibaren yürürlüğe girmesiyle eğlence hizmeti verilen işletmeler ve lokantalar dahil kamu ve özel hukuk kişilerine ait tüm binaların kapalı alanlarında tütün ürünleri tüketimi yasaklanıyor.
  Yasağa uymayanlara 69 TL, uyarıya rağmen yükümlülüklerini yerine getirmeyen işletmelere ise 500 TL'den 5 bin TL'ye kadar idari para cezası verilecek.

  TBMM'de 3 ocak 2007'de kabul edilen ve sigara yasağıyla ilgili hükümlerinin bir bölümü 19 Mayıs 2008'de yürürlüğe giren 5727 sayılı Kanun uyarınca bugünden itibaren konutlar hariç tüm kapalı alanlarda sigara içilemeyecek.

  İlgili kanunda, kapalı yer, ''Sabit veya seyyar bir tavanı veya çatısı (çadır, güneşlik ve benzeri yerler dahil) olan, kapıları, pencereleri ve giriş yolları dışında, bütün yan yüzeyleri veya kalıcı olarak tamamen kapatılmış alanlar ile aynı şekilde tavanı veya çatısı olup yan yüzeylerinin yarısından fazlası kapalı bulunan yerlerdir'' şeklinde tanımlanıyor.

  TÜTÜN ÜRÜNLERİNİN TÜKETİLEBİLECEĞİ YERLER

  Yasayla, ancak kahvehane, kafeterya, birahane, nargile içilen mekanlar, dernek ve vakıflara ait lokaller gibi eğlence hizmeti verilen işletmeler ve lokantalar dahil kamu ve özel hukuk kişilerine ait tüm binaların ''açık alanlarında'' tütün ürünleri içilebilecek.
  Ayrıca, her türlü spor, kültür, sanat ve eğlence faaliyetlerinin yapıldığı açık hava tesislerinde, toplam seyir alanının yüzde 50'sinde; otelcilik hizmeti verilen işletmelerin tütün ürünleri tüketen müşterilerin konaklamasına tahsisi edilmiş odalarda da tütün ürünleri kullanılabilecek.

  :f40: Sigara içmeyelim..İçenleri uyaralım..:f40:

  ALINTIDIR...
   
 2. Cevap: Dumansız Hava Sahası..

  çok güzel bi uygulama bence ama sonuçta burası Türkiye bakalım ne kadar uygulanabilecek :confused:
   
 3. Cevap: Dumansız Hava Sahası..

  :f40: :f40:
   
 4. Cevap: Dumansız Hava Sahası..

  :f40: ;)
   
Yükleniyor...