düğün davetiye örnekleri

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Gazel tarafından 11 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu


 1. Davetiye seçiminde önemli olan hususlardan biride düğünün yapılacağı mevsim, kır düğünüyse çiçekli, böcekli, animasyonlu ve esprili davetiyeler, salon konseptiyse salonun rengine ya d ayapacağınız başka bir sürpriz varsa ona uygun veya gelinliğin bir parçasıyla uyumlu olması, kış düğünüyse daha çok koyu renkli davetiye modelleri o mevsimi hissettirecek davetiyeler seçilmeli ya da osmanlı kültür ve geleneğini yansıtan davetiye istiyorsanız, Osmanlı motifli desenli davetiyeler tercih edilmelidir.

  Davetiye seçiminden sonra içine yazacağınız metinde önemli islam dinine uygun olmasını istiyorsanız ayet ve hadisli metinler, şiirli metinler ya da daha sade örneğin; bu mutlu günümüzde sizleri de düğünümüze bekliyoruz şeklinde metinler olabilir.

  Davetiye seçimi bittikten sonra düğüne 2,3 hafta kala davetiyenin dağıtılması gerekir. Çünkü düğüne gelen insanların diğer organizasyonlarını ona uygun yapması açısından sonradan bir aksilik çıkmasın diye davetiye seçimini, dağıtımını, gelinlik provaları, düğün salonu seçimi vb. işleri son zamanlara bırakmadan zamanı iyi değerlendirerek her şey usulüne uygun yapılmalıdır.

  Zaman sadece düğün davetiyesinde önemli değildir, sünnet davetiyesinde de aynı şeyler geçerli yapacağımız organizasyonları kaba taslak kafanızda canlandırın ona göre önceden planlı programlı hareket edin.


  Düğün davetiye modelleri

  ebru2472.jpg
  ebru2477.jpg ebru2492.jpg ebru2494.jpg ebru2497.jpg ebru2506.jpg ebru2521.jpg ebru2526.jpg ebru2493.jpg