Duffy Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda Merve tarafından 16 Nis 2012 tarihinde açılan konu

 1. Duffy Kimdir, Resimleri

  Duffy Hayatı, Fotoğrafları


  Soul şarkıcısı Aimee Anne Duffy, 15 yaşından itibaren yerel klüplerde şarkı söylemeye başladıktan sonra İsviçreli bir gruba dahil olarak profesyonelliğe ilk adımı attı. Bu projenin başarısız olması nedeniyle ülkesine geri dönen şarkıcı, pop star yarışmalarının bir benzeri olan “Wawffactora katıldı. Yarışmadan birinci çıkması beklenirken, Lisa Pedrigin arkasında kalarak ikinci oldu.
  Duffy, üniversite yıllarında da bir yandan garsonluk yaparken diğer yandan jazz ve blues klüplerinde sahne almaya devam etti. 2004 senesinde 3 şarkılık bir cd kaydetti. Aynı zamanda Manchesterlı Mint Royalein “See You in the Morning albümünde yer alan iki şarkıda gruba eşlik etti. Catatonia grubundan Owen Powell ve 60ft Dolls üyesi Richard Parfittin aracılığıyla menajer Jeanette Lee ile tanışan Duffy, Londraya taşındı ve orada Suedein eski gitaristi Bernard Butler ile birlikte solo albümü üzerinde çalışmaya başladı.
  2007de A&M Records ile anlaşan müzisyen, ilk önemli performans sınavını BBC2nin ünlü programı Later with Jools Hollandda verdi. Sanatçı, ilk singleı “Rockferryyi Aralık 2007de hayranlarına ulaştırdı. 22 Şubatta Jools Hollandın programına 3. kez çıkan Duffy, programda «Rockferry», «Mercy» ve «Stepping Stone» parçalarını seslendirdi. 17 Şubat 2008de piyasaya sürülen “Mercy singleı ülkesinde 1 numaraya kadar yükseldi. Bu sayede Duffy, son 25 senedir popüler listelerde 1 numaraya çıkmış ilk Galler sanatçısı ünvanını elde etti.


  alıntı  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]