Dövme Sildirme Hakkında bilgi

'Kişisel Bakım' forumunda ZeuS tarafından 29 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


 1. Dövme Sildirme, dövme nasıl silinir, Dövme Sildirmek, dövme nasıl çıkarılır


  Dövme Sildirme Zor mu? Dövme Sildirme Hakkında bilgi


  [​IMG]

  Günümüzde her ne kadar dövme oldukça yaygın olsa da, dövmesini sildirmek isteyen kişiler de bir o kadar fazlalar. Belirli dönemlerde yaptırmış oldukları herhangi bir harf veya simgeden sıkılanlar, bir süre sonra dövmelerinden kurtulmak istiyorlar.

  Dövme yaptırma işlemi her ne kadar çok kolay ve ucuz bir işlem olsa da, dövme sildirmede tıbbi lazer yöntemleri kullanıldığı için dövme sildirme işlemi oldukça uğraştırıcı ve pahalı bir işlem. Bu sebeple en başta dövme yaptırmak isteyen kişiler, yaptırdıkları şekli veya harfi iyi düşünmeli, gelecekte de bu simgeyi vücutlarında taşımak isteyip istemediklerine kesin olarak karar vermelidirler.


  Dövme sildirmek isteyen kişilerin merak ettikleri konuların başında gelen şey ise şu: Hangi dövmeler silinebilir? Silinebilirlik nasıl sağlanabilir? Öncelikle şunu bilmelisiniz ki dövme konusunda sizin yapabileceğiniz pek de bir şey yok. Dövmede kullanılan malzemenin cinsi, dövmenin ne kadar derine işlemiş olduğu, dövmenin rengi, dövmenin konumu bu konuda önemli detaylar.

  Dövme yapımında kullanılan bazı materyallerin çıkması daha kolayken, bazılarının çıkması çok güç olabiliyor. İkinci detay dövmenin rengi; siyah renkli dövmelerin silinmesi, sarı, yeşil gibi renklere bakarak daha kolay. Bilinenin tersine koyu renge sahip dövmelerin silinmesi daha kolay. Açık renkli dövmelerde sonuca ulaşmak zor.

  Aynı zamanda ciltte yanıklar oluşması gibi sonuçları da doğurabiliyor. Dövmenin ne kadar derine işlemiş olduğu da dövmenin silinmesinde önemli bir konu. Yüzeysel dövmeler daha kolay çıkartılabilirken, daha derine işlemiş olan dövmeleri silmek lazer ışığının ulaşamaması sebebiyle daha da zorlaşıyor.

  Dövme sildirmede kullanılan yöntemlere kısaca değinecek olursak; Yöntemler dövmeye bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Dövme yüzeyselse zımparalama olarak bilinen cerrahi yöntemi kullanıp dövme tamamen silinebiliyor. Ancak dövme daha derine işlemişse daha çok lazer yöntemleri kullanılıyor.