Doutzen Kroes Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda Masal tarafından 9 Ağu 2012 tarihinde açılan konu

 1. Doutzen Kroes Hayatı ve Fotoları


  Doutzen Kroes Biyografisi


  Doutzen Kroes, Hollandalı süper model.

  [​IMG]

  23 Ocak 1985 Friesland, Hollanda doğumlu süpermodel Doutzen Kroes liseyi bitirir bitirmez Amsterdamda bulunan mankenlik ajanslarına fotoğraflarını göndermesiyle moda dünyasına adım atar.

  2005'te Vogue.com okurları tarafından "Yılın Modeli" seçildi.

  Mayıs 2007'de Hilary Rhoda, Caroline Trentini, Raquel Zimmermann, Saşa Pivovarova, Agyness Deyn, Coco Rocha, Jessica Stam, Chanel Iman ve Lily Donaldson ile birlikte, Amerikan Vogue'nin belirlediği yeni süper modeller içinde yer aldı. Bu süper modellerin bazılarıyla birlikte 2008 yılı Pirelli Takvimi'nde yer aldı.

  Forbes tarafından Temmuz 2007'de yapılan "Dünyanın En Çok Kazanan 15 Süper Modeli" listesine, 12 ayda elde ettiği 1,5 milyon dolar toplam gelirle 14. sıradan girdi. Nisan 2008'de yapılan aynı listede ise, büyük bir çıkış göstererek 6 milyon dolar toplam gelirle 5. sırada yer aldı.

  Hollanda'nın kuzeyindeki Frizye'de doğmuş olan Doutzen Kroes, ana dili olan Batı Frizce için yürütülen kampanyalara da katıldı.

  VS de calısan manken mesleğinde çok başarılı olmakla birlikte 1 çocuk sahibi bir annedir. Kendisi reklamlarda ve katolog çekimlerinde boy göstermektedir.

  Omrop Fryslân, 2006'da Doutzen Kroes hakkında bir belgesel çekti. Piter Claus, Milano moda haftası boyunca Kroes'i takip etti. Çekilen bu belgesel, çeşitli ödüllere layık görüldü.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]