Dört adımda güçlü kirpikler

'Haberler' forumunda EyLüL tarafından 9 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  Güzel Kirpikler İçin Ne Yapmalı?
  Güçlü Kirpikler için Öneriler
  Uzun ve ok gibi kirpikleriniz Olsun

  Makyajın en önemli adımı rimeldir. Çünkü rimel bakışlara anlam verir. Ama bunun için önce gür ve sağlıklı kirpiklere sahip olmanız gerekiyor. Eski kadınlar kirpiklerini gür göstermek için çeşitli yağlar ile beslerlermiş. Günümüzde ise bu tür zahmetli yöntemler çok gerilerde kaldı. Artık pratik yöntemler ile hızlı ve güzel kirpiklere sahip olmak mümkün. Nasıl mı?

  1. Bakım: Kirpiklerinizi sağlıklı ve kaymak gibi düzgün ve parlak yapmak için maskarayı çıkarın ve yatmadan evvel kirpiklerinize bakım yapın.

  2. Kıvrım: Direkt aynaya bakın ve kirpiklerinizi kirpik makasıyla kıvırın ve dalgalandırın. Bunu yaparken makası kirpiklerinizin en dibine kadar getirin. 5 saniye tuttuktan sonra bırakın. Bu işlemi asla gözünüzde maskara varken yapmayın. Çünkü maskaralı kirpiğe makas kullanırsanız kirpikleriniz kırılır.

  3. Uygulama: Kirpiklerinizde topaklanma ve yığınlaşmayı engellemek için öncelikle maskaranızı silin. Daha sonra kirpiklerinizin köklerinden itibaren kıvırın.

  4. Seçim: Kaliteli bir maskara ile hayalinizdeki gibi dolgun, uzun ve göz alıcı kirpiklere sahip olmanız mümkün. Çünkü kirpik ilaveli olanlar kadar dolgun gösteren maskaralar da son derece kullanışlı.

  Ne alacağınıza karar veremezseniz, bir güzellik uzmanından yardım isteyebilirsiniz.

  1. Jel masajı yapın: Gözünüzün altındaki siyah halkalar kötü kan dolaşımdan dolayı olabilir. Kanı yeniden hareketli hale getirebilmek ve bu karartılardan kurtulmak için gözün altını elle masaj yapın.

  2. Gözün altındaki torbaları renk açıcı ile kapatın: Bu sayede gözlerinizin altı çok daha ışıltılı durur. Bunun için ten renginizden bir ton açık fondöten kullanın. Bu iş için mutlaka parmak uçlarınızı kullanın ki çok dağılmasın.

  3. Gözün içine beyaz kalem kullanın: Ardından açık bir mavi kalem ile belirginleştirin. Bu renk her cilt renginin tonunu açar. Sonra maskara kullanın.

  Uzun ve ok gibi kirpikler

  Kirpikleriniz için de suya dayanıklı rimelleri tercih edin.
  Kısa kirpikleri uzun göstermek de yeni ürünlerle şimdi çok kolay. Pisayada sırf bunun için üretilmiş pek çok maskara bulabilirsiniz.
  Rimelin kalıcılığını sağlamak için size pudra çok yardımcı olacaktır.
  Önce bir kat rimel sürün. Üzerinden pudra ile hafifçe geçin ve tekrar rimel sürün. Böylece rimeliniz uzun süre dayanacaktır.
  Düz fırçalı rimeller, kirpiklerin dolgun ve sık görünmesini sağlar.
  Rimeli kirpiklerinizin alt kısmından başlayarak sürerseniz, uzun bir görünüm de elde edersiniz.
  Kirpiklerinizin uzun ve dolgun bir görünüme sahip olması için, rimeli kirpiklerinizin alt kısımlarından başlayarak yukarı çeker gibi doğru sürün.

  Büyüleyici kirpikler elde etmek için, alt kirpiklerinize de biraz rimel sürebilirsiniz. Ama yoğun olmamasına dikkat edin. Koyu ve etkileyici bir göz makyajı için, rimel rengi konusunda tercihinizi siyah, kahverengi ve lacivertten yana yapabilirsiniz.
  Işıltılı kirpikler için de mürdüm rengi, gri ya da mor rimel kullanabilirsiniz.
  Kullandığınız rimelin fırçası da çok önemli. Yarım ay biçiminde olan fırçalar, kirpiklerinizin daha kıvrık, ayrık ve uzun görünmesini sağlarken, düz fırçalar daha dolgun, gür ve sık bir görünüm kazandırır.
  Ağır makyajdan hoşlanmıyorsanız bile gözlerinize muhakkak rimel sürün. Birkaç kat rimel, görünümüzü hemen değiştirecektir.
  Öte yandan, makyajda gözleri vurgulamak yılın trendleri arasında. Eğer siz de bu makyajı tercih ederseniz kirpiklerinize daha fazla özen göstermelisiniz