Dördüncü Yüz Nakli Başladı

'Haberler' forumunda Blizzard tarafından 15 May 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]


  Beyin ölümünün gerçekleşmesi sonucu ailesi tarafından organları bağışlanan 19 yaşındaki Tevfik Yılmaz'ın organlarının alınması için saat 23.15'te başlayan operasyona, Ankara, İzmir ve Antalya'dan gelen sağlık ekipleri girdi.

  Türkiye'deki ilk yüz naklini gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan'ın bulunduğu Akdeniz Üniversitesi ekibinin, donörün yüzünü alma işleminin ise sürdüğü bildirildi. Yüzün alınmasının ardından sağlık ekibinin, Sağlık Bakanlığı'na ait ambulans uçakla Antalya'ya gideceği kaydedildi.

  Uşak'ta, beyin ölümü gerçekleşen 19 yaşındaki gencin organlarının, sağlık ekiplerince alım operasyonu, yüzün de alınmasıyla tamamlandı.

  Beyin ölümünün gerçekleşmesi sonucu ailesi tarafından organları bağışlanan 19 yaşındaki Tevfik Yılmaz'ın organlarının alınması için saat 23.15'te başlayan ve 30 sağlık personelinin görev aldığı operasyon, saat 05.20'de sona erdi.

  Saat 06.26'ta hastaneye giriş yapan Prof. Dr. Ömer Özkan başkanlığındaki ekip, vakit kaybetmeden ameliyata girdi ve Tevfik Yılmaz'dan alınan yüz, Turan Çolak'a nakledilmeye başlandı.