Dördüncü Osman

'Popüler Diziler' forumunda YAREN tarafından 4 Eylül 2009 tarihinde açılan konu


 1. Dördüncü Osman Dizisi, Dördüncü Osman dizi tanıtımı
  Dördüncü Osman Dizisinin Konusu
  [​IMG]

  Eylül ayının sonu ile Ekim ayının başı gibi Samanyolu TV, Dördüncü Osman dizisini seyircileri ile buluşturmak için hazırlıklar yapıyor.Yepyeni bir polisiye dizi ekranlara geliyor
  Dördüncü Osman dizisinin yapımcısı Melih Sezgin.
  Oyuncuları ise Reha Özcan, Cavit Çetin Güner ve Begüm Şahin rol alıyor.

  Dizinin özeti; Osman ve Yıldırım karakterleri üzerinden gerçekleşiyor. Osman, Osmanlı estetik ve tarihine hayran bir polis. Yıldırım ise teknoloji düşkünü, esprili genç bir polis memuru.

  Osman ve Yıldırım aynı ekip de aynı cinayetleri aydınlatmak için beraber çalışıyor. Bu beraberlik birbirinden eğlenceli karelerin ekrana yansımasına sebep olacak. Osmanlı tarihinden güncel konulara,her alanda işlenen konularla keyifli anlar yaşayacağımız iddialı yapımın çekimlerine kısa bir süre sonra başlayacak.

  İşlenen cinayetlerin çözümleri esnasında ekip ile birlikte Osmanlı tarihine uzanacak, hiç umulmayan ipuçlarıyla suçluların yakalanmasına şahit oluncak.

  Olgun komiser Osman ile genç polis memuru Yıldırım ve diğer ekip arkadaşları Nilüfer karakterleri, ilk bölümden itibaren merak uyandırıcı, ilgi çekici ve yeri geldiğinde de eğlendirici kareleri ekrana taşıyacak.

  Yine Devlet Tiyatrolarında görev yapan ve ekranlarda başarısını ispat etmiş kaliteli oyuncularla oluşturulan ekip, şimdiden Samanyolu seyircilerini mest edeceğinin sinyallerini veriyor.

  Cavit Çetin Güler; Annem, Hayat Bilgisi, Yalancı Yarim ve Kapadokya Düşleri, Begüm Şahin, Bizim Evin Halleri, Reha Özcan ise Dağlar Delisi adlı projelerde yer almış isimler.

  İki ortak polis...
  Bunlardan biri tam bir Osmanlı hayranı.. Osmanlı tarihini bilen ve hep Osmanlı’dan hayat dersi çıkartan bir polis. Diğer ortağı da teknoloji düşkünü.

  Bu iki polis memuru aynı cinayetleri gün yüzüne çıkartmak için bir ekip olmak zorunda kalınca bakalım ne manzaralar ortaya çıkacak? Gülecek gülerken, bir şeyler öğreneceğimiz bir yapıt.

  Bu eğitici ve öğretici dizi merakla bekleniyor.