Domuz Gribine Karşı Şifalı Bitkiler

'Sağlıklı Yaşam' forumunda ZORBEY tarafından 30 Eki 2009 tarihinde açılan konu

 1. Gribe Karşı Şifalı Bitkiler
  Domuz Gribinden Koruyan Bitkiler
  Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Bitkiler

  Domuz gribine karşı şifalı bitkiler kullanılması öneriliyor hekimler tarafından. C vitamini içeren şifalı bitkilerin tüketilmesi, vücudun direncini artırmakla beraber gribe karşı da koruyucu bir görev üstlenmekte.

  Vücut hastalıklara karşı daha büyük bir dirnç sağlamakta, hastalıkların seyri ve süresi daha az hasarla atlatılmakta..

  Peki C vitamini içeren, koruyucu - vücudun direncini artıran, bağışıklık sistemini güçlendiren Bitkiler Hangileri?

  C Vitamini ; vücudun savunma sisteminin güçlenmesini , nezle ve gripde oluşan belirtilerin hafiflemesini ve besinlerle vücuda alınan demirin emiliminin artmasını sağlayabilen bir maddedir.


  C Vitamini , insan vücudunda depolanmamaktadır. ( Karaciğerde minimal depolandığı iddia edilmektedir.)

  C vitamini en çok taze meyve ve sebzelerde yer alır. Kırmızı Biber, Portakal, Greyfurt, Üzüm, Kavun, Kivi, Mandalina, Mango, Ahududu, Çilek, Armut, Karpuz, Kuşburnu, Maydanoz, Domates bol C vitamini içerir. Yeşil sebzeler, avokado, karnabahar, lahana, patates, bezelyede de C Vitamini vardır. Hayvansal besinlerde C vitamini yer almaz. Miktar olarak ; her 100 gram için > Kırmızı Biberde 190 mg, Karnabaharda 115 mg, Çilekte 60 mg, Portakalda 50 mg ve Greyfurtta 40 mg C Vitamini vardır. Hava ile temasta 3 saat içinde bu değerler % 50 kadar kaybolabilmektedir. Önerilen Tüketim Standardı ; ortalama 60 mg günlük doz önerilir. ( önerilir = eksiklik gelişimini önleyecek günlük asgari doz )
   
 2. Cevap: Domuz Gribine Karşı Şifalı Bitkiler

  Bi benzeri verilmişti ama bu konu daha kapsamlı, paylaşım için teşekkürler