Domuz Gribine Karşı Saç Tokası ve Rozet

'Haberler' forumunda Wish tarafından 16 Kas 2009 tarihinde açılan konu

 1. Domuz gribine karşı ‘kokulu saç tokası ve rozet’


  İZMİRLİ eczacı İbrahim Derin, saç tokaları ve rozetlerin içine yerleştirilen bağışıklık arttırıcı koku ile domuz gribine karşı önlem geliştirdiklerini iddia etti. Daha önce bite karşı saç tokalarıyla savaş açan Derin, Sağlık Bakanlığı'na başvurarak domuz gribine karşı saç tokası ve rozet üreteceğini bildirdi.

  İbrahim Derin, bite karşı üretilen tokaların yoğun ilgi gördüğünü belirterek, “Bu çalışmanın ardından domuz gribi salgınından korunmak için bir formül aradım ve sonunda buldum. Vücut direncini arttıracak olan bu ürünleri 15 gün içinde satışa sunacağız” dedi. Toka ve rozetleri kozmetik ürün kapsamında çıkarttıkları için Sağlık Bakanlığı'na bilgi vermelerinin yeterli olduğunu dile getiren Derin, “Aslında domuz gribinin korkulduğu kadar etkili bir virüs olduğunu düşünmüyorum. Önemli olan insanların bağışıklık sistemlerini güçlü tutmaları. Ben de buradan yola çıkarak, içinde bitkilerin yer aldığı bir koku formülü geliştirdim. Bu koku sayesinde insanların direnci artacak. Böylece domuz gribine yakalanmayacaklar” diye konuştu.

  Özellikle okula giden çocukları, bit ve sirkelere karşı kafur, mentol, kişniş, adamotu ve bergamot bitkilerinden elde ettiği karışımla 15 yıl boyunca koruduğunu anlatan İbrahim Derin, 4 liraya satılan ve 4 ay boyunca etkili olan Fundex markalı toka ve rozetlerin kendisine domuz gribi konusunda ilham verdiğini kaydetti. Bit kovucu tokalara yoğun ilgi nedeniyle taklitlerinin bile üretildiğini belirten diyen Derin, eczanelerde satışa sundukları ürünlere talep olması halinde yurt geneline yayabileceklerini söyledi.


  ‘KOKUNUN PSİKOLOJİK ETKİSİ VAR’

  Piyasaya sunulan ürünlerin üretim yerinin İzmir olacağını ifade eden Derin, şunları söyledi: “Gribe karşı koruyacak olan bu formülü birkaç kişi üzerinde deniyorum. Bir hafta daha deneyeceğim. Domuz gribi aşısına karşıyım. Vücudumuzdaki virüsler ancak bağışıklık sisteminin zayıflamasıyla açığa çıkıyor. Önemli olan direnci güçlendirmek. Mandalina ve limon gibi meyvelerin kokusu bağışıklık sistemimizi güçlendirir. Ayrıca bağışıklık sistemini ayakta tutan şeylerden biri de psikolojidir. İşte meyve, okaliptüs ve mentol kokularıyla da bunu sağlıyorum. Rahatlatıcı, huzur veren bu kokular aynı zamanda psikolojik açıdan iyi olmamızı sağlıyor.”

   
 2. Cevap: Domuz Gribine Karşı Saç Tokası ve Rozet

  Çok ilginç eğer gerçekse aşıdan binkat daha güvenli olabilir bende aşıya sıcak bakmıyorum
   
 3. Cevap: Domuz Gribine Karşı Saç Tokası ve Rozet

  Başlığı okur okumaz aklıma ilk gelen bitler oldu.Okula giden çocuklarınız varsa her türlü önlemi almaya mecbursunuzdur.
  Kesin koruyuculuğu var ise çok iyi düşünülmüş bir fikir.Umarım insanlar kendi sağlığını düşündüğü kadar başkalarınında sağlığına koruyucu girişimlerde bulunur.