Domuz gribinden korunmak için önlemler

'Sağlık Rehberi' forumunda YAREN tarafından 27 Eki 2009 tarihinde açılan konu

 1. Domuz Gribinden Nasıl Korunabiliriz?
  Domuz gribinden korunmak etkili için önlemler
  Domuz gribinden korunmak için basit önlemler
  domuz gribi için tedbirler, Domuz gribinden nasıl korunuruz, domuz gribini önlemek için neler yapılabilir?
  [​IMG]

  DOMUZ GRİBİ'nden korunmak için basit fakat etkili önlemler
  Mikrobun vücuda giriş noktaları yalnızca burun delikleri, ağız ve boğaz yoluyla olmaktadır. Çok bulaşıcı bir yapıya sahiptir

  1. Ellerin sıklıkla yıkanması ( Bütün bildirgelerde bahsedilmiştir)

  2. ''Hands-off-the-face'' ''Ellerinizle yüzünüze dokunmayın'' yaklaşımı. Yemek, banyo ve yara bakımı gibi zorunluluklar dışında yüzünüzün herhangi bir yerine dokunmaktan kaçınınız.

  3. Ilık tuzlu suyla günde iki kere gargara yapınız. Sağlıklı bir kişinin ılık, tuzlu suyla gargara yapmasının etkisi hastalığa yakalanmış olan bir kişinin tamiflu kullanması ile aynıdır. Bu basit ucuz fakat güçlü önleyici yöntemi küçümsemeyiniz.

  4. Yukarıdaki 3. Öleme benzer olarak; Burnunuzun içini en az günde bir kere ılık tuzlu suyla temizleyiniz. Günde bir kez burnunuzu sümkürün ve sonra ılık tuzlu suya batırılmış pamuk tamponlarla silerek temizleyiniz. Bu yolla burnunuzda bulunak virüs sayısını etkili bir şekilde azaltmış olursunuz.

  5. Narenciye suları gibi C vitamin bakımından zengin olan yiyecekler kullanarak doğal bağışıklığınızı güçlendiriniz. Eğer ilave olarak C vitamin kullanmak zorunda iseniz emilimi artırmak için mutlaka Çinko ile birlikte alınız.

  6. Bitkisel çaylar, çay, kahve gibi sıcak veya ılık içeceklerden içebildiğiniz kadar çok içiniz. Sıcak içecekler içmek gargara yapmakla aynı etkiye sahiptir fakat ters yöne doğru. Sıcak içecekler virüsleri yaşamaları mümkün olmayan ortama sahip olan mideye doğru yıkayarak götürürler. H1 N1 virüsü midede çoğalamaz, herhangi bir zarar veremez ve hayatiyetını devam ettiremez.

  Dr.Vinay Goyal
   
 2. Cevap: Domuz gribinden korunmak için önlemler

  Çok korkuyorum valla ya..Bugün okuldan gidcektim korkumdan :mad:
   
 3. Cevap: Domuz gribinden korunmak için önlemler

  Önemli bilgiler Yaren eline sağlık..Şu tuzlu önlemleri bilmiyordum iyi oldu...