Domuz gribinden 9.ölüm

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 2 Kasım 2009 tarihinde açılan konu


 1. Domuz gribinden 9.ölüm
  Domuz gribinden 8. ölüm haberi bugün İstanbul'dan, 9. ölüm haberi ise Ankara'dan geldi.[​IMG]İstanbul’da hastanede tedavi gören 13 yaşındaki bir kız çocuğu domuz gribinden hayatını kaybetti. Kız çocuğunun herhangi bir kronik rahatsızlığının olmadığı öğrenildi.

  Domuz gribinden 9. ölüm haberi ise bugün Ankara’dan geldi. Şanlıurfa ve İstanbul'un ardından hastanede domuz gribi tedavisi gören 65 yaşında bir kadın daha hayatını kaybetti. Son ölümle Türkiye'de domuz gribinden hayatını kaybedenlerin sayısı 9'a yükseldi.

  7.ÖLÜM ŞANLIURFA'DAN GELDİ

  İstanbul İl Sağlık Müdürü Ali İhsan Dokucu, kız çocuğunun tedavi gördüğü Haseki Hastanesi'nden bir başka hastaneye sevk edildiği sırada hayatını kaybettiğini ifade etti. Dokucu, "Domuz gribinden ölen hasta bugün defnedildi" dedi.

  GÜLER'DEN OTOPSİ AÇIKLAMASI

  İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul'da ölen 13 yaşındaki kız çocuğunun, otopsisi sonucu domuz gribi nedeniyle öldüğünün anlaşıldığını söyledi.

  Güler yaptığı açıklamada, İstanbul'da 13 yaşındaki 8. sınıf öğrencisi bir kız çocuğunun domuz gribinden öldüğünü söyledi. Güler, çocuğun cumartesi gününü pazar gününe bağlayan gece, karın ağrısı ve kanama şikayetiyle hastaneye götürüldüğünü ve daha sonra ağırlaşarak vefat ettiğini belirtti.

  Çocuğun otopsisinin ardından toprağa verildiğini ifade eden Güler, “Kız çocuğunun otopsisi sonucu domuz gribinden öldüğü anlaşıldı” dedi.

  Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, İstanbul'da Pandemik grip nedeniyle tedavisi devam eden 13 yaşında bir kız çocuğunun yaşamını yitirdiği, bu vefatla Pandemik gripten kaybedilen vatandaşların sayısının 8 olduğunu bildirdi. Ancak bu açıklamanın ardından 9. ölüm haberi de Ankara'dan geldi.

  Sağlık Bakanlığı açıklamasında durumu ağır 8 hastanın tedavisinin ise yoğun bakımlarda sürdürüldüğü belirtilen açıklamada, 2 yaşından küçük çocuklar, kronik hastalığı olanlar, gebeler ve 65 yaş üstündekilerin grip belirtileri ortaya çıktığında mutlaka bir hekime müracaat etmeleri istendi.

  Bunların dışındaki kişilerde grip belirtileri ortaya çıktığında evlerinde istirahat etmeleri önerilen açıklamada, genel durumda kötüleşme, solunum güçlüğü, göğüs ağrısı, nefes darlığı, bilinç bulanıklığı, 3 günden fazla süren ateş, ciddi ve sürekli kusma şikayetlerinden biri olan vakaların beklemeden doktora müracaatlarının büyük önem taşıdığı vurgulandı.
    2. Cevap: Domuz gribinden 9.ölüm

  neden hepside türklerden çıkıyo acaba
    3. Cevap: Domuz gribinden 9.ölüm

  Biz yine halinize şükredelim, Ukrayna'da domuz gribi mutasyon geçirmiş. :(


  Ukrayna'da virüs: 48 ölü, 178 bin hasta
  01 Kasım 2009 / 14:00
  Ukrayna'da henüz ne olduğu tespit edilemeyen bir virüsün yol açtığı salgın hastalıktan, 48 kişinin öldüğü, 178 bin hastadan ise 133 kişinin durumunun ağır olduğu açıklandı.

  Karantina altına alınan ülkede giriş çıkışlarda yoğun güvenlik önlemleri alınıyor. Alınan tedbirler çerçevesinde hastalık belirtisi taşıyan yabancıların ülkeye girişine izin verilmeyecek. Ülkede salgın hastalıklar nedeniyle bütün okullar ve üniversiteler 3 hafta süreliğine kapatıldı.

  Polonya, sınır komşusu ülkeye salgının domuz gribi virüsü A/H1N1 olup olmadığının tespiti hususunda destek önermekle birlikte tıbbi yardım malzemeleri gönderdi.

  Ukrayna Başbakan Yuliya Timoşenko ise çeşitli bölgelerdeki valilerle görüşerek halkın paniğe sevk edilmemesi uyarısında bulundu. Aynı zamanda Timoşenko, virüsle mücadele için bütçeden ayrılan yaklaşık 62 milyon dolarlık kaynağın bir bölümün hastalığın yoğunlukta olduğu bölgelere aktarılmaya başlandığını söyledi.

  Diğer yandan ülkedeki bütün eczanelerdeki maskeler tükenmiş durumda.

  Sokakta maske ile gezen bir üniversiteli genç salgın nedeniyle üniversitelerin 3 haftalığına tatil edildiğini kendisinin de bu salgından koktuğu için tedbir olarak maske ile gezdiğini belirtti.

  Başkent Kiev'in merkezindeki bağımsızlık meydanındaki gençlerinde artık maske takarak gezdikleri görülüyor. Gençler Cihan'a yaptıkları açıklamada ülkenin batısında ortaya çıkan salgın nedeniyle maske taktıklarını söyledi.

  Sağlık Bakanlığı ise grip salgını hakkında bilgi almak isteyenler için 24 saat ulaşılabilecek bir telefon hattı açtı. Ayrıca bakanlık grip riski grubundaki hamileler için doğumevleri tahsis etti.

  Cumhurbaşkanlığı seçimi arifesindeki ülkedeki bütün mitingler ve toplu gösteriler belirsiz bir süreyle iptal edilirken, Timoşenko 17 Ocak 2010'da yapılması beklenen cumhurbaşkanlığı seçim takviminde değişiklik olmadığını belirtti.

  5 kişilik Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) temsilcilerinden oluşan bir heyet, 2 Kasım'da Ukrayna'ya gelerek incelemelerde bulunacak. Bununla birlikte 12 ülkenin sağlık bakanlıkları ile AB ve NATO temsilcilerinin Ukrayna ile işbirliğine hazır olduklarını açıkladı.

  Bir taraftan belirlenemeyen bir virüsle mücadele eden Ukrayna'da, 14 kişide A/H1N1 virüsü tespit edildi. Ülkede bugüne kadar domuz gribi nedeniyle 4 kişi hayatını kaybetti.

  ORTODOKS KİLİSELER DUA EDİYOR

  Ukrayna'daki kiliseler ülkeyi kasıp kavuran grip ve salgın için özel ayinler yaparak toplu dua ediyor.

  İlahiyatçı olan ve aynı zamanda bir kilisenin Başrahibi Ata Boris, "Halihazırda ülkemizde bir salgın var. Kiliseler her afet ve olağanüstü durumlarda dua ihtiyacı hissediyor. İlahiyatçılar olarak biz bu tür bela ve musibetler insanların günahlarından dolayı başına geldiğine ve günahlarına kefaret olduğuna inanıyoruz. Biz sadece kilisemizin cemaatine değil gelmeyenlere de dua ediyoruz. Bütün halkımızın sağlığı için dua ediyoruz." dedi.
    4. Cevap: Domuz gribinden 9.ölüm

  Gavur oglu gavurlar bulastırıo bızde ıste bole oluoz o serefsızler yuzunden hepsının allah belasını versın tabı gurbette olan turk kardeslerımız harıc !!
    5. Cevap: Domuz gribinden 9.ölüm

  Malesef bu sabah 2 ölüm haberide konyadan gelmişti.
  Ölenlerden birinin 14 yaşında diğerinin ise 22 aylık olduğu açıklandı. Ölüm sebepleri Domuz Gribi
  Ayrıca Konya'daki hastanelerde artık doktorlar hastaları kapıdan geri çevirmek zorunda kalıyorlar çünkü panik ve korkuyla herkes hastanelere koşmaya başladı :( Konya'da bugünki ölenlerle birlikte toplam ölü sayısı 3 e yükseldi...
    6. Cevap: Domuz gribinden 9.ölüm

  Malesef bu sabah 2 ölüm haberide konyadan gelmişti.
  Ölenlerden birinin 14 yaşında diğerinin ise 22 aylık olduğu açıklandı. Ölüm sebepleri Domuz Gribi
  Ayrıca Konya'daki hastanelerde artık doktorlar hastaları kapıdan geri çevirmek zorunda kalıyorlar çünkü panik ve korkuyla herkes hastanelere koşmaya başladı :( Konya'da bugünki ölenlerle birlikte toplam ölü sayısı 3 e yükseldi...