Domuz gribinde yeni skandal

'Haberler' forumunda Pardus tarafından 8 Şubat 2010 tarihinde açılan konu


 1. Domuz gribinde yeni skandal

  Firmalar domuz gribine öncelik verince diğer aşıların temininde sıkıntı yaşanıyor.


  İlaç şirketleri ve hükümete tepki gösteren Alman doktorlar ise eğer gerekli önlemler alınmazsa hastalıkların yayılabileceği uyarısında bulunuyor...

  Almanya'nın önde gelen gazetelerinden Frankfurter Allgemeine Sonntagzeitung'un haberine göre, ilaç firmalarının tüm üretim kapasitesini domuz gribi aşısına kaydırması yüzünden Almanya'ya ocak ayından bu yana önemli yedi çocuk aşısı teslim edilemiyor. Almanya'da şu anda kızamık, kızamıkçık, suçiçeği, difteri, Hepatit B, boğmaca ve tetanoz gibi hastalıklardan çocukları koruyan aşılarda sıkıntı yaşanıyor.

  Alman haber ajansı dpa'ya açıklamalarda bulunan Paul Ehrlich Enstitüsü Başkanı Klaus Cichutek de gazetenin haberini doğrulayarak çocuk aşılarının teslimatında sıkıntı yaşandığını dile getirdi. Frankfurter Allgemeine Sonntagzeitung'un haberinde, üretici firmaların domuz gribi aşısına öncelik vermesi nedeniyle sıkıntının baş gösterdiğine dikkat çekiliyor. İngiliz ilaç firması Glaxosmith Kline'ın sözcüsü, gazeteye yaptığı açıklamada, ortaya çıkan durumdan dolayı üzgün olduklarını söyledi. Yılın ikinci yarısına dek aşıların teslimatında gecikmeler yaşanabileceğini belirten firma yetkilisi, ancak sıkıntıları gidermeye çalıştıklarını ifade etti.

  Almanya'daki Çocuk Doktorları Birliği ise özellikle bebek aşılarında çekilen sıkıntı nedeniyle kızgın. Frankfurter Rundschau gazetesine konuşan birlik başkanı Wolfram Hartmann, hükümetin aşı sıkıntısını gidermesi gerektiğini söyledi. Hartmann, daha fazla üretici firma olması gerektiğini belirterek hükümetin de stok yapması yükümlülüğü bulunduğunu ifade etti. Alman doktorlar İngiliz ilaç firması Glaxosmith Kline'a da kızgın. Şirketin sorunla ilgili ön bilgilendirme yapmadığına dikkat çekiliyor.

   


Similar Threads: Domuz gribinde
Forum Başlık Tarih
Haberler Domuz Gribinde Devir 26 Aralık 2009
Haberler Domuz gribinde ürküten olay 20 Aralık 2009
Haberler Domuz gribinden ölme olasılığımız nedir? 4 Aralık 2009
Haberler Domuz gribinde korkutan iddia 18 Kasım 2009
Haberler Domuz gribinden 9.ölüm 2 Kasım 2009