Domuz gribinde korkutan iddia

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 18 Kas 2009 tarihinde açılan konu

 1. Domuz gribinde korkutan iddia
  Virüs Ukrayna'da mutasyona uğradı, Dünya Sağlık Örgütü bu gerçeği gizliyor!
  [​IMG]
  Ukrayna Sağlık Bakanı, "Dünyada görülen domuz gribi virüsü ile bizimkinin aynı olmadığı açık. Bizimki çok çabuk öldürüyor ve çok hızlı yayılıyor" dedi.

  Ukrayna'da ölen 2 kişinin otopsisinde domuz gribinden hayatını kaybeden bu kişilerin akciğerlerinin sanki onlarca yıl sigara içmiş gibi kapkara olduğu, virüsün akciğerleri yakarak kömüre çevirdiği belirlendi.

  İngiltere'deki biyolojik silah laboratuvarlarında yapılan testlerde de mutasyon doğrulandı. Virüsün insanlar için çok tehlikeli bir hal aldığı açıklandı.

  Bu açıklamanın ardından Gürcistan Ukrayna sınırını kapatabileceğini duyurdu.

  İddialar üzerine WHO, ülkedeki 34 vakadan örnek alarak test ettirdi. Ancak virüsün "çok büyük oranda mutasyona uğramadığı" sonucuna vardı.

  Ancak Ukrayna basını WHO'nun aldığı örnekleri açıklamasını ve daha geniş bir denek grubuyla test yapmasını istiyor.

  Ukrayna'da son durum:
  Vaka sayısı: 1 milyon 457 bin 564
  Hastanede: 83 bin 26
  Ölen: 328
  ekolay
   
 2. Cevap: Domuz gribinde korkutan iddia

  Önce basın medya yoluyla insanlar korkutulup panik yapılıyor.İnanın insanlarımızın çoğu korkudan hasta oluyor.Ama şu bir gerçek ki; hastaneler gerçek hastalardan çok korkuyla gitmiş insanarla dolu.Normal bir soğukalgınlığı ya da hafif bir sağlık probleminde şuan için doktora,hastaneye gitmek çok riskli.Gerçek virüslere yakalanmamak mümkün değil.En doğrusu kendi imkanlarıyla evde tedavi olmak.