Doktor Olmak İçin Hangi Okullarda Okumak Gerekir

'Sosyal Konular' forumunda Yasemin tarafından 24 Ocak 2013 tarihinde açılan konu


 1. Doktor Olmak İçin Hangi Okullarda Okumak Gerekiyor  Doktor olabilmek için liseyi bitirdikten sonra 6 yıllık Tıp Fakültesi'nde okuyarak doktor olabilirsiniz.

  Doktor öncelikle insanların sağlığını koruma, meydana gelmiş hastalıkların ve sakatlıkların tedavi edilmesini sağlamak, sağlık durumunun geliştirilmesini sağlama gibi alanlarda çalışan, araştırmalar yapan kişidir.

  Doktorlar 6 yıllık tıp eğitiminden sonra pratisyen hekim olarak mezun olurlar. Bazı tıp fakültelerinde zorunlu hazırlık eğitimi mevcuttur, bu eğitimle tıp fakültesinin süresi 7 yıla çıkmaktadır.

  Fakülteden mezun olan pratisyen hekimlerin devlete hizmet yükümlülükleri bulunmaktadır, bunun için devlet tarafından aile sağlığı merkezlerine, devlet hastanelerinin acil servislerine ve 112 acil servislerinde pratisyen hekim olarak çalışmak üzere atanırlar. Pratisyen hekimler devlet hizmet yükümlülüğünü tamamladıktan sonra ancak diplomalarını alabilmektedirler.
    2. Cevap: Doktor Olmak İçin Hangi Okullarda Okumak Gerekir

  Bu site harika!!!!!! Yasemin ablaya çok ama çok teşekkür ediyorum.Bu sitede yer alan herkese selamlarımı yolluyorum... :) O:) ☺☻♥♦♣♠•◘○ ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ :( :/
    3. Cevap: Doktor Olmak İçin Hangi Okullarda Okumak Gerekir

  bilgileriniz teşekür ederim bu bilgileriniz için bana çok yardımcı oldunuz ben cerah olmak istiyorum lütfen okuyanlar bana da cerah olmam için dua edermisiniz.
    4. Cevap: Doktor Olmak İçin Hangi Okullarda Okumak Gerekir

  bencede çok güzel cevaplar var.