Doğumun kolay geçmesi için okunacak sureler

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 31 Aralık 2013 tarihinde açılan konu


 1. Doğumun kolay geçmesi için okunacak sureler ve anlamları


  Doğum yapacak kadının sıhhat ve kolaylıkla doğumunu yapması için Önce Ayete’l-Kürsi okunur, sonra Felâk ve Nas sûreleri okunması tavsiye edilir.

  Ayetel Kürsi, Kur'ân-ı Kerim’in Seyyidi ve en büyüğüdür. Bakara suresinin 255. Ayet-i'dir ve Tevhid ilmiyle alakalı en büyük Ayet-i kerimedir. Ayetel Kürsi namaz içinde sure şeklinde okunduğu gibi, namazda tesbihden önce de okunur. Allah'ı tanıtır ve onun yüce ismini içerisinde barındırır.

  Bismillahirrahmanirrahim

  Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm. Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd. Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi. ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd. Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm.

  Ayrıca bunlardan sonra da şu ayet okunmalıdır.

  İnne rabbekümüllahüllezi halekas semavati vel erda fi sitteti eyyamin sümmesteva alel arşi yuğşil leylen nehara yatlübühu hasisev veş şemse vel kamera ven nücume müsehharatim bi emrih ela lehül halku vel emr tebarakellahü rabbül alemin .

  (Araf 54)

  Peygamber Efendimiz kızı Fâtıma validemizin doğumunda bu duayı okutmuş, netice sevindirici şekilde huzurlu ve sıhhatli bir doğum olarak tecelli etmiştir.
   


Similar Threads: Doğumun kolay
Forum Başlık Tarih
Dualar ve Faziletleri Doğumun kolay geçmesi için okunacak dua 12 Şubat 2014
Dualar ve Faziletleri Doğumun kolay geçmesi için okunacak dualar 20 Ocak 2014
Dualar ve Faziletleri Doğumun kolay olması için okunacak dua 25 Ocak 2012
Dualar ve Faziletleri Doğumun rahat ve kolay olması için okunacak dua 7 Ağustos 2011
Dualar ve Faziletleri Doğumun Rahat Olması İçin Duâ 8 Mayıs 2012