doğum sonrası kilolar nasıl verilir

'Bebek Bakımı' forumunda HazaN tarafından 13 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. doğum sonrası kilolardan kurtulma
  doğum sonrası alınan kilolar nasıl verilir

  Doğum Sonrası Forma Kavuşmak İçin Kısa Öneriler

  * Yediğiniz karbonhidrat grubundaki besinleri sayın. Günde 8 porsiyonu geçmeyin.
  * Dengeli beslenin.Her besin grubundan yemeye çalışın. Kalsiyumlu besinler, karbonhidrat, protein, sebze ve meyve grubu.
  * Besinleri seçerken çok dikkatli olun. Tatlıyı ve hamurişlerini ve her türlü abur cuburu diyetinize sokmayın. Tatlı ihtiyacınızı kuru ve taze meyvelerle giderin.
  * Karın kaslarınızın eski formuna dönmesi için egzersiz şarttır. Egzersiz yapmazsanız zamanla daha iyiye gitmediğini göreceksiniz. Eğer sezaryenle doğum yapmışsanız biraz daha fazla egzersize ihtiyaç duyabilirsiniz. Karın egzersizlerini her gün ihmal etmeden yapın.
  * Bebeğinizi pusetine koyup uzun yürüyüşler yapın. Bu hem ona hem de size çok iyi gelecektir.
  * Akşam yemeklerini daha hafif yapın. Eğer sabah ve öğlen çok fazla yediğinizi düşünüyorsanız akşam yoğurt ekmek veya müsli yiyebilirsiniz.
  * Ara öğünleri atlamayın. Bu öğünlerde meyve veya yoğurt yiyebilirsiniz. Yanında 2-3 bisküvi ya da kuru incir ceviz ilavesi sizi tatmin edecektir.
  * Emziriyorsanız asla kendinizi aç bırakmayın. Yalnızca besinleri seçerken sağlıklı olup olmadıklarına dikkat edin.
  * Hamilelikle alınan kilolardan ziyade diyet takıntısı şişmanlamaya sebep olur. Bu sebeple katı diyetleri yapmaktan sakının. Bu şekilde kilo verseniz bile fazlasıyla geri alırsınız. Diyet yapmakta kararlıysanız sağlıklı bir diyet önerebiliriz.