Doğum Çatlakları Nasıl Geçer

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 14 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu


  1. Doğum Çatlakları Nasıl Geçer    Hamilelik döneminde meydana gelen çatlaklar kadınlar için oldukça büyük bir sorundur.Doğum sonrasında oldukça çirkin bir görünüme neden olan çatlakların oluşmasını önlemek kimi zaman kişinin elinde olmaz çatlaklar oluşmadan yapılan bakım sayesinde en aza indirilebilir.Hamilelikte alınan kiloların sonrasında da hızlı bir şekilde verilmesi, çatlaklara neden olmakta.Hamilelikte oluşan çatlak sorununu çözebilmeniz için bilmeniz gereken tek şey, çatlaklarınızın biçimidir.

    Gebelik döneminde ortaya çıkan çatlakların giderilmesi için nemlendirici krem kullanımını tercih edebilirsiniz.Özellikle karın bölgesine masaj yapılması gerekmektedir.Bu yöntemin çok etkili olduğu söylenemez.

    Hamileliğin neden olduğu çatlakların önlenebilmesi için, hamilelik öncesinde tedbir alınması, ve cildin elastikiyetinin, hamilelik öncesinde kazandırılmış olması çok önemlidir.Hamilelik döneminde bol sıvı tüketilmesi çatlakların oluşumunu en aza indirebilir. Hamilelik sırasında meydana gelen çatlakların hamilelik sonrasında ise sıkılaştırıcı kremler ve tedavi yöntemleri ile yok edilebilmesi mümkün olabilir.

    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/gebelik-catlaklari-nasilgecer-62588.jpg]gebelik-catlaklari-nasilgecer-62588[/IMGALT]