Doğru Söyleyeni Dokuz Köyden Kovarlar

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Sitem tarafından 7 Mar 2012 tarihinde açılan konu

 1. Özellikle günümüzde çocuklarımızdan gençlerimizden beklediğimiz şeyler var.Doğru olun doğru bildiklerinizden şaşmayın.Koyun olmayın güdülmeyin ama atladığımız birşey varki Doğru Söyleyeni Dokuz Köyden Kovarlar.Düşündüklerinizin arkasındaysanız ya muhalefetsiniz ya geçimsiz.Çünkü siz kendinizi ne kadar anlatmaya çalışırsanız çalışın insanlar her zaman görmek istedikleri gibi görürler.Yani çabalamakk bir şekilde nafile ..

  Örneğin birileri gelir ve ne yapmanız gerektiğini söyler kural budur bunca yıllık düzen budur.Siz bunu değiştiremezsiniz.Değiştirmek zaten yanlıştır çünkü bu düzen bu şekilde yürür.Fakat bu düzen içinde doğru bildiklerinizi söylemeye kalktığınız zamanda farklı taraflara çekilir farklı benzetmeler yapılır.Birileri üstüne alınır..Halbuki işi yapan sizsiniz dir.Olurunu olmazını en iyi siz bilirsiniz ama konrtol sizde değildir.

  Bu durumda en iyisi susmaktır aslında böyle durumlarda hep susanlar kazanır.Çünkü bir yerden sonra bir şekilde sizin söylediğinize gelinir ama testi kırılmıştır bir kere siz susmamanın cezasını çekersiniz.Sunan suskunluğunu sefasını sürer.Sözün kısası her zaman doğru bildiğinizi söylemek belkide o kadar iyi değildir.


  Sitem/Forumdas.net
   
  Son düzenleme: 7 Mar 2012