Doğru parfüm nasıl seçilir?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 2 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu


 1. Doğru parfüm nasıl seçilir biliyormusunuz?  Parfüm seçerken dikkat etmeniz gereken şey sizi anlatan ve size yakışan bir parfüm seçmelisiniz.Hepimiz severiz parfümleri nerdeyse gördüğümüz her parfümü alıyoruz bazen.Kendimize uygun yada değil kokusunu beğendiysek hemen almayı tercih ediyoruz.

  Parfüm kokularını yaz kokusu, kış kokusu diye mevsimlere göre ayırmamalıyız.Böyle bir ayrım yanlış olur.Kokuyu mevsimler değil kişinin tükettiği besin değerleri belirlemektedir. Örneğin baharatı, eti ve nikotini fazla tüketen biri suyu az tüketiyorsa baharatlı ve oryantal kokular yerine daha soft, su baslı dediğimiz okyanus tarzında kokuları tercih etmemiz gerekmektedir.

  İlk buluşmada tercih edilecek kokular nele rolmalı;Vanilyalı, çikolatalı, Hindistan cevizi kokuları gibi kokular tercih etmelisiniz.Gelinlere özel kokular nelerdir Gelinler İçinde oud vetiver, tütün, tarçın gibi kokuları içeren parfümleri kesinlikle tercih etmemelidirler.

  Teninize kendinize yakışan kokuyu seçmelisiniz tene uygun olmayan kokular tendne çok çabuk arınırlar.Bunun için kokuyu bilek içine sürdükten yarım saat sonra koklamak gerekmektedir.Koku, tenle kaynaştıktan sonra duruşuna bir bakıp, ondan sonra almaya karar vermek gerekmektedir.

  Parfüm koku seçimi Yemek yemeden önce yapılmalıdır. Yemek yedikten sonra özelikle de baharatlı ve yağlı bir yemeğin üzerine koku seçerseniz aldığımnz besinlerden dolayı değişen ten salgınız koku seçiminde sizleri yanıltabilir.