Doğru Kaş Alma Teknikleri

'Kadınların Dünyası' forumunda EyLüL tarafından 13 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu


 1. Kaş Alma Teknikleri Nelerdir?
  Kaş Alma Teknikleri
  Doğru Kaş Almanın Püf Noktaları Nelerdir?
  [​IMG]
  Doğru Kaş Alımı, Doğru Kaş Alma, Doğru Kaş Alma Teknikleri, Doğru Kaş Almak, Doğru Kaş Şekli, Kaş Alma, Kaş Alma Yöntemleri, Kaş Almanın Püf Noktaları
  Kadın olmak çok zor bir iş. Özellikle güzelleşmek için çekilen acıları düşünürseniz. Ama bunlar dışında kadın olmak çok da keyifli bir iş. Çünkü kadınlar estetiğe ve güzelliğe çok daha önem veriyorlar ve bunu da başta kendilerine olmak üzere çevrelerine de uyguluyorlar. Şimdi kadınlar için acı erici olan bir işlemden bahsetmek istiyorum. Kaş aldırmak. Kaş insanın mimarıdır. Eğer düzgün ve güzel alınırsa kaş, bakışlarınızın anlamını bile değiştirebilir.
  Doğru Kaş Alımı-Doğru Kaş alma
  Biraz dikkat ve biraz özenle kaşlarınıza kusursuz bir şekil verebilir ve gözlerinize daha anlamlı ifadeler kazandırabilirsiniz.Kaşlarınızı bir uzmana teslim etmek yerine kendiniz de şekillendirebilirsiniz. Elbette bazı ayrıntıları gözetmek şartıyla:
  Kaş Alma Teknikleri-Kaş almanın Püf Noktaları
  • Önce sıcak bir duş alıp gözeneklerin buharla açılmasını sağlayın.
  • Kaşlarınızı alırken her seferinde tek tüyü alın ve hareketinizi mutlaka kaşın çıkış yönüne göre gerçekleştirin.
  • Acıyı engellemek için evde kaşlarınızın üzerine kısa bir süre için buz tutun.
  • Kaşlarınızdaki boşlukları doldurmak için kaş kalemleri yerine fırçalı kaş boya setlerini deneyin. Fırçanın yumuşak dokunuşları sert kalem darbelerinden çok daha doğal görünecektir.
  • İşinizi bitirdikten sonra cildinize mutlaka sıkılaştırıcı bir tonik uygulamayı ihmal etmeyin.
  • Cımbızla aldığınız kaşlarınızın etrafı şişip kızarabilir. Dışarı çıkacaksanız bunları az miktarda kapatıcı sürerek kamufle edebilirsiniz.